Lühidalt

Selgusid Jõgevamaa noortemeistrid jalgrattakrossis

i

14. mail peeti Adaveres Jõgevamaa noorte meistrivõistlused jalgrattakrossis. Kõik kaasa teinud 28 noorratturit esindasid Põltsamaa linna ja valda, algselt samuti osalema pidanud Tabivere ja Palamuse valla esindajad jäid peakohtunik Väino Treimani sõnul kahjuks erinevatel põhjustel kõrvale.

Raskel ja vaheldusrikkal rajal läbisid kõige noorema vanuseklassi esindajad eraldistardist ühe ringi (umbes 1,5 km), keskmises vanuseklassis oli distantsi pikkuseks kaks ning vanemas vanuseklassis kolm ringi.

2002. aastal ja hiljem sündinud poistest sai 12 osaleja hulgas esikoha Arvet Žukovitš (5.06), kellele järgnesid Timo Pala (5.29) ja Jaanek Zaitsev (5.56). Sama vanade tüdrukute hulgas jõudsid esikolmikusse Loora Rael Seepter (5.45), Janely Soomuste (6.15) ja Helina Puna (6.41).

2000. ja 2001. aastal sündinud poistest olid paremad Markus Sarap (11.02), Markus Saska (12.26) ja Tommy Kees (13.03) ning tüdrukutest Helmi Maria Kutsar (10.24), Eleandra Saaremägi (11.06) ja Mariana Kees (11.53).

Kõige vanemas vanuseklassis (1996.-1999. a sündinud) saavutas esikoha kiiruisutajana tuntust kogunud ning möödunud aastal maakonna parimaks noorsportlaseks valitud Marten Liiv (12.05), kes edestas rohkem kui kahe minutiga Kermo Voitkat (14.25) ja ligi seitsme minutiga Sander Eessaart (19.03). Tüdrukute samas vanuseklassis oli ainsana stardis samuti kiiruisutamisega tegelev Mariin Sarap, kelle aeg oli 14.59.

MATI ALEV 

XXIII mälestusvõistlused 

Teeneka koolijuhil, rahvaõpetaja Kalju Terase mälestusvõistlust peeti Põltsamaal 23. korda. Naisveteranidest oli vanim osaleja 87-aastane, maailma ning Euroopa meistrivõistlustelt tosinkond  auhinnalist kohta Mulgimaale toonud Hilja Bakhoff. Paremaid tulemusi saavutasid vigastusest paranev Silvi-Mai Eerma Jõgevalt, Mare Külv Tartumaalt ja Heidi Siimumäe Harjumaalt. Meesveteranidest olid tublimad pealinlased Lembit Talpsepp ja Rein Kaljumäe.

Esinelikus kolm Jõgevamaa paari

Paides peetud Kesk-Eesti bridžisõprade paariturniiril osalesid mulkide ja järvakate kõrval edukalt Jõgevamaa mängijad. Veenva ülekaaluga võitsid esikoha Lembit Kapp-Jaan Sutt, kolmandad olid Oleg Sirotin-Enn Päll, neljandad Mulgimaal teised olnud Ülis Riisalu-Kalle Ojassalu. III voor mängitakse 29. mail Põltsamaal.

Võidukad Vaige Ant ja Vladimir Valejev

Põltsamaa lahtistel petangivõistlustel olid naistest terasema silma ja osavama käega Vaige Ant, Riina Laumets ja Silvi Meerits, meestest Vladimir Valejev, Arvo Orgusaar ning Jüri Pärna.

24. mail Põltsamaal toimuvateks Eesti spordiveteranide meistrivõistlusteks on juba registreeritud üle 60 petangimängija, ainuüksi Ida-Virumaalt 18 ja Võrumaalt 13.

Saskut mängitakse ka soojal ajal

Põltsamaal mängitakse saskut ka kevad- ja suvekuudel. Maikuu saskuturniiril oli parem teineteisemõistmine ja kaardijooks Ahto Kondil – Mart Võsal, Raivo Varesel – Aare Alliksaarel Võhmast ja Aare Tederil – Villu Ojassalul.

Veel sel kuul mängitakse saskut ka Järvamaal Imavere kõrtsis ja Lustivere kultuurimajas.

OSKAR PURI 

blog comments powered by Disqus