Lühidalt

Selgusid meistrid välkkabes

i

Jõgevamaa spordiliit Kalju taaskäivitas maakonna meistrivõistlused välkkabes, mis toimusid viimati kuus aastat tagasi.
64-ruuduses kabes pakkus üllatusi viimane voor, kus senised liidrid kaotasid, mis andis meistritiitli Kaljo Siimerile 13 punktiga 16-st. Järgnesid Enno Eerma 12 ja Uno Plakk 11 punktiga. Esikolmikule järgnesid Kalle Lokk, Sulev Luht ja Kaarel Ots, parima naismängijana oli Merilii Jalg seitsmes.

100-ruuduses kabes alistasid omavahel viigistanud Enno Eerma ja Uno Plakk ülejäänud vastased, lisavõistlusel oli võidukas Uno Plakk. Pronksmedalile tuli Kaljo Siimer, esikuuikusse jõudsid Kalle Lokk, Sulev Luht ja parima naismängijana taas Merilii Jalg.

Laupäeval, 19. aprillil algusega kell 10 toimub Virtuses Jõgeva Kabeklubi seeriavõistluse teine etapp ja kell 15 Jõgevamaa veteranide võistlused 64-ruuduses kabes.

Jõgevamaa noorte meistrivõistlused 64-ruuduses kabes peetakse 25. aprillil algusega kell 14 Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumis.

i
JÕGEVA KABEKLUBI

i

Koguti võrdselt 9,5 punkti

Endel Pajumägi 8. mälestusturniiril males kogusid Pajusi valla (Aita ja Aarne Kurg, Jaak Nõmmik, Ants Mägi, Vambola Plink) ja Põltsamaa linna I võistkond (Aino Linnas, Paul Evard, Enno Lillemets, Kaspar Kiiman, Villu Ojassalu) võrdselt 9,5 punkti. Põltsamaa linna II võistkond oli kolmas, Põltsamaa vald neljas, punkte vastavalt 7 ja 4.

Kolga-Jaani valla poolt välja pandud rändkarikas läks aastaks hoiule Pajusi valda. Seni on Põltsamaa linna maletajad võidutsenud mälestusturniiridel neljal, Kolga-Jaani ja Pajusi vald kahel korral.

46 saskusõbra osavõtul

Põltsamaa piirkonna selle talve ja kevade saskuvõistlustel on mängitud 12 voorust 8. Osalenud on 44 meest ja noormeest ning kaks naist. Esikuuikusse on endid mänginud Juhandi-Samet, Teder-V. Ojassalu, Kont-Võsa, Evard-Valejev, Peil-Pahker ja Pagel-Martsepp Põltsamaalt punktidega 516, 504, 501, 492, 481, 460.

19. aprillil peetakse Kolga-Jaanis kaheksas sasku maavõistlus Mulgimaa-Jõgevamaa.

OSKAR PURI

Põltsamaa noored vabamaadlejad võistlesid Koerus

<span style=”FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: “>Pühapäeval Koerus toimunud 2003. aastal ja hiljem sündinud noorte vabamaadluse karikasarja etapil võitsid Põltsamaa SK Nipi maadluspoiste hulgas esikoha Egert Ast (kehakaalus kuni 29 kg) ja Oliver Siilbek (kuni 47 kg). Neljanda kohaga lõpetasid võistluse Janar Paabos (kuni 26 kg) ja Rasmus Kala (üle 47 kg). Vladlena Steptšenko oli parim üle 40 kg kaaluvate tüdrukute hulgas, Anette Palm sai kehakaalus kuni 40 kg kolmanda koha.

9. veebruaril Viljandis alanud ning 23. märtsil Põltsamaal jätkunud karikasarja järgmine etapp toimub 11. mail Lätis Cesises.

MATI ALEV 

blog comments powered by Disqus