Lühidalt

Kabeuudiseid  

Maakonnas on sel poolaastal peetud kaks lahtist ja viis maakonna meistrivõistluste turniiri.

Viimasel brasiilia kabe turniiril osales 10 mängijat, neist üks naine ja kaks neidu. Üheksa vooruga kogusid U. Plakk 15 ning K. Siimer ja K. Ots 14 punkti. Hästi mängis noor neiu Merilii Jalg, kes oli 6 punktiga kaheksas.

Viie parima turniiri põhjal seitsmest on kokkuvõttes parimad K. Siimer ja U. Plakk, kummalgi 3 turniirivõitu ja punkte vastavalt 250 ja 249. Järgnevad H. Laumets, P. Evard ja K. Lokk, kõigil punkte 233.

*** 

Palamuse valla kabeparemik käis võistlusreisil Leedus. Sealsed meistrid said kaksikvõidu meie Kaarel Otsa ees. Parima naisena oli Riina Jaanuska kümnes, osalejaid oli 15 ja mängiti 8 vooru.

Samal ajal toimusid Jõgeval Eesti veteranide meistrivõistlused 64-ruudulises kabes. Naiste turniiril olid parimad K. Vainonen, A. Visnapuu ja J. Mumme, kes kogusid 12-st võimalikust vastavalt 10, 9 ja 8 punkti.

Mehi võistles 26, neist seitse meilt. Kaheksa vooruga jäid plussi seitse paremat. Võitis Arvo Rist Uno Plaki ja Raimo Karjuse ees, kõigil 11 punkti. Järgnesid 10 punktiga H. Jahu (vanust 79), meilt P. Evard (81), J Titijevski ja T. Rist.

Võistkondlikult oli parim Tallinn meie esinduse ja Ida-Virumaa neliku ees. 

SULEV LUHT

i

29 auhinnalist kohta Vändrast 

Möödunud laupäeval ja pühapäeval peeti Vändra alevi looduskaunil staadionil Eesti Spordiveteranide Liidu selle aasta meistrivõistlused kergejõustikus. Jõgevamaa veteransportlased kogusid 13 esi-, 7 teist ja 9 kolmandat kohta. Võisteldi 11 vanusegrupis.

Põltsamaalased Juhan Tennasilm ja Villu Ojassalu olid võidukad 100 ja 200 meetri jooksus ning kaugus- ja kolmikhüppes, neist esimene veel kõrgushüppes. Heino Põldoja Jõgevalt võidutses 400 ja 800 meetri jooksus, tema kaaslinlased Maret Piirak 100 meetri jooksus ja Hille Kirpu kettaheites. Mitmekordne maailmameister sangpommi mitmevõistluses Ülo Kuusk Palamuselt oli teine ketta- ja vasaraheites, kolmas kuulitõukes ja raskusheites, Urve Rillo samast vallast teine vasaraheites, kolmas kuulitõukes ja kettaheites. Villu Ojassalu sai teise koha ketta- ja raskusheites ning odaviskes, Heino Põldoja 1500 meetri jooksus. Maret Piirak sai kolmanda koha vasara- ja raskusheites, Villu Ojassalu kuulitõukes ning vasaraheites, Hille Kirpu kuulitõukes. 

Esiviisik tihedalt koos 

Põltsamaa piirkonna kevadsuvisel saskuturniiril on 12 voorust mängitud kaheksa. Seitsme vooruga on 22 seni osavõtnud paarist teistest oluliselt lahti rebinud onupojad Killid Põltsamaalt, Kuusik ja Vingissar Võhmast, Kont ja Võsa ning Juhandi ja Raudla Põltsamaalt ning võhmalased Vares ja Alliksaar, kellel on punkte vastavalt 450, 445, 443, 442 ja 441. 

OSKAR PURI

Kabeveteranid said teise koha

i
Eesti Spordiveteranide Liidu individuaal-võistkondlikel meistrivõistlustel 64-ruuduses kabes Jõgeval osales seitse võistkonda 33 kabetajaga, sealhulgas üks suurmeister ja seitse meistrit.

Individuaalselt oli naistest parim suurmeister Kaari Vainonen (Tallinna I) kümne punktiga 12-st, vaatamata üllatuskaotusele Helga Vasemäele (Lääne-Virumaa). Meie kabetajad Mare Plakso ja Aime Laur olid vastavalt 4. ja 5. Meestest kogusid 11 punkti 18-st Hiiumaa individuaalvõistleja Arvo Rist ,Uno Plakk (Jõgeva I) ja kahe kaotusega alustanud Raimo Karjus (Tallinna I), vastaste punktide summa reastas nad toodud järjestuses. Kaks paremat ja 10 punktiga neljandaks jäänud Heinar Jahu (Tallinna I) jäid kaotuseta. Taas näitas väga head mängu turniiri vanim osavõtja, paraku Jõgeva II võistkonda kuulunud Paul Evard, kes oli samuti kümne punktiga 5. Teistel meie kabetajatel ei olnud parim päev: Enno Eerma oli 10., Kaljo Siimer 11. ja Jüri Hermann 18. Võistkondlikus arvestuses jõgevalased mullu võidetud rändkarikat kaitsta ei suutnud, see läks 25 miinuspunktiga Tallinna I võistkonnale. Jõgeva I oli 35 miinuspunktiga teine ja Ida-Virumaa nelja enampunktiga kolmas.
i

JÕGEVA KABEKLUBI

Jõgeva Pargikabe 2013 võitis suurmeister Arno Uutma

i
Neljandat aastat toimunud Jõgeva Pargikabe võistlusel oli osavõtjate koosseis esinduslik, osalesid mõlemad Eesti 64-ruuduse kabe suurmeistrid ja neli meistrit, kes kokkuvõttes hõivasidki esikuuiku.

i
Kahe miinuse süsteemis toimunud võistlusel tegi oma elusajandi teise poole esimesel päeval suurepärase esituse Jõgeva Kabeklubi esindav rahvusvaheline suurmeister Arno Uutma, kes alistas järjekorras Urmas Viski, Kaari Vainoneni ja klubikaaslase Uno Plaki. Viimane oli eelnevalt samuti ilma lisapartiideta üle mänginud Kaljo Siimeri, Maldon Haljase (Kunda) ja Orme Kauli (Rakvere). Nemad olid ka ainsad, kes ei pidanud mängima lisapartiisid tavalise mängulaua taga edasipääseja või võitja selgitamiseks. Mullune võitja Orme Kaul nägi selleks palju vaeva, kolmandat kohta selgitavas duellis võitis ta kolmandas lisapartiis rahvusliku suurmeistri Kaari Vainoneni (Tallinn). Esikuuikusse mahtusid veel Maldon Haljas ja Villem Lüüs (Tallinn).
i

JÕGEVA KABEKLUBI 

blog comments powered by Disqus