Lühidalt

Peeti Kalju Terase mälestusvõistlused

Teeneka ja kauaaegse koolijuhi Kalju Terase 22. mälestusvõistlustel kergejõustikus Põltsamaal oli vanim osavõtja omaaegne Eesti kuldujuja, 90-aastane Nora Kutti Tartust, kes jäi napilt alla mullu sügisel püstitatud omaealiste maailmarekorditele kettaheites ja odaviskes. Heas võistlushoos oli Silvi-Mai Eerma, kes tõukas kuuli 9,84 meetrit, mis korrutatuna vanuseastme koefitsiendiga annab tulemuseks koguni 21,94!

Meesveteranidest olid tublimad mulk Arvo Nurm ja pealinlane Rein Kaljumäe.

Sõpruskohtumine petangis

Naaberlinnade Põltsamaa ja Võhma sõpruskohtumine petangis  lõppes seisuga 56:55 põltsamaalaste kasuks. Osavamad olid  Vaige Ant, Vladimir Valejev ja Arvo Orgusaar Põltsamaa I võistkonnast ning Aare Alliksaar ja Ando Saar Võhmast.

Esikoht kevadpealinna

Kuningamäe kardiklubi spordisaalis peetud Mulgi-, Järva- ja Jõgevamaa bridžiturniiri III voorus paaridele võitsid esikoha Türi bridžimängijad Endel Küttis ja Tõnu Kärssin. Jõgevamaa parimatena olid Hillar Ruus ja Jan Vilgats neljandad ning Jaak Sibul ja Ain Maantee viiendad.

Kokku mängitakse üheksa vooru.

Saskut mängitakse ka soojal ajal

Põltsamaa piirkonna kevadsuvistel saskuvõistlustel on 12 voorust mängitud viis. Esimeses ja teises voorus võidutsesid Raudla ja Juhandi, kolmandas onupojad Killid, neljandas Soolepp ja Simon ning viiendas Teder ja V. Ojassalu. Viie vooru järel on võistlustabelis enim punkte Raudlal ja Juhandil (265). Tederil ja Ojassalul on kirjas 259, Killidel 258 ning Kuusikul ja Vingissarel Võhmast 252 punkti.

OSKAR PURI

i

Selgusid meistrid

Eesti välkkabe meistrivõistlustel oli naiste 64-ruudulises kabes osalejaid 11 ning kolm paremat olid K. Vainonen, meie kabeklubi liige M. Azojan ja P. Viirma, punkte 20 võimalikust vastavalt 16, 15 ja 13.

100-ruudulises kabes osales üheksa mängijat ning kolm paremat olid P. Viirma, M. Azojan ja K. Vainonen, punkte 16 võimalikust vastavalt 16, 12 ja 12.

Väga arvukas oli osavõtt meeste 64-ruudulises kabes. Meie kabeklubi liige A. Uutma oli 37 punktiga 48-st kolmas, teda edestasid R. Rist (Hiiumaa) ja H. Jahu (Tallinn), kummalgi 38 punkti. Meie K. Siimer oli 26 punktiga üheksas ja U. Plakk 25 punktiga üheteistkümnes.

100-ruudulist kabet mängis 14 meest. Parimad olid külalisvõistlejad A. Stalbakov 25 ja A. Georgiev 22 punktiga 26-st. Meilt järgnesid U. Ilves 19, V. Lüüs 18, K. Selli 17 ja R. Rist 17 punktiga. Kümnenda koha sai 10 punktiga Uno Plakk.

Uudiseid kabememoriaalilt

E. Rüütsalu memoriaalturniiri V etapil oli osalejaid üle 20. Teist etappi oli parim V. Lüüs 14 punktiga 18-st. Järgnesid T. Tulva (Tallinn), meie U. Plakk ja M. Haljas (Rakvere) võrdselt 13 punktiga.

Pärast viit etappi juhivad M. Haljas 57, Aleks Tarassenko 54 ja T. Rist 49 punktiga. Parim naine on K. Vainonen ning meie klubi liikmetest U. Plakk, mõlemal on 41 punkti ja koht esikümnes.

Võistlejaid on olnud üldse üle kolme tosina, 12 mängijat on teinud kaasa kõigil viiel etapil.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus