Lühidalt

Nooruse mehed said ülisuure kaotuse ja esimese võidu

Jõgeva jalgpalliklubi SK Noorus mehed pidid nädal tagasi Tartu FC Santoselt vastu võtma valusa kaotuse, kuid kompensatsiooniks võideti pühapäeval esimeses kodumängus Türi Ganvixi.

Töörahvapüha keskpäeval Tamme staadionil peetud mäng FC Santose vastu muutus Nooruse jaoks üsna kiiresti katastroofiliseks agooniaks. Juba mängu algul polnud meestel väga suuri lootusi Santosele vastu hakata. Nimelt on tegemist võistkonnaga, mis on ülejäänud teise liiga võistkondadest peajagu üle ning Noorus ei saanud keset nädalat põhikoosseisu kokku. Appi võeti U19 vanuseklassi poisid, kellel veel mängukogemust napib.

Santos ei lasknud Noorusel mängu sisse eladagi ning kohe alguses hakati Jõgeva meeste väravasse palle pommitama. Poole tunni möödudes oli seis juba õõvastavad 6:0 SK Nooruse kahjuks. Treener Igor Orlov selgitas, et nad proovisid ära hoida võimalikult suurt “pakki” ja vältida kaarte, kuid see plaan neil ei õnnestunud. Kaks minutit enne poolaja lõppu korjas Jõgeva võistkonna poolkaitsja Rauno Pikver käega mängimise eest oma teise kollase kaardi ning pidi platsilt lahkuma.

Santos suutis esimese poolaja lisaminutil oma meeskonna edu veelgi kasvatada ning teist poolaega alustas SK Noorus ühemehelises vähemuses ja 7:0 kaotusseisult. Edasi kulges mäng Nooruse jaoks veel nutusemalt, sest turmtuli nende väravale jätkus ja mängu lõppedes oli skoor lausa 18:0. Topelt kübaratriki sai kirja vastaste ründaja Taavi Vellemaa, kes lõi Nooruse väravasse kuus palli.

Suurest kaotusest tuli Jõgeva meeskonnal kiiresti üle saada, sest uus kohtumine ootas neid ees juba pühapäeval, mil vastamisi oldi Türi Ganvix JK-ga. Hooaja esimene kodumäng kulges Jõgeva jaoks hästi. Esimesel kolmandikul jõudsid avaväravani Jõgeva mehed, kui skoori avas Tauno Anvelt. Teisel kolmandikul sai “jala valgeks” Keio Kanna, kes lõi Jõgeva teise värava ning lisas skoorile kolmanda värava veerand tundi enne kohtumise lõppu. Türi mängijad mängu jooksul skoori avada ei suutnud. Sel laupäeval ootab Nooruse mehi ees sõit Hiiumaale, kus kohtutakse Kärdla linna meeskonnaga.

EILI ARULA

Mälestati mitmekülgset spordimeest

Otto Suits oli meistersportlane maadluses ja suusatamises, mängis heal tasemel malet ja kabet ning oli entusiastlik bridžimängu eestvedaja.

Tema mälestusturniiril bridžis paaridele tegi kaasa 42 bridžisõpra, teiste hulgas ka tema tütar Siiri. Mälestusturniiri heal tasemel korraldanud Ülis Riisalu pani nägusad mälestusmedalid esmalt kaela võitjaile tartlasele Hillar Sulale ja suurejaanilasele Uno Viigandile, seejärel Oleg Sirotinile ja Tarmo Maasikale, Lembit Kapile ja Ants Barotile, järvakatele Endel Küttisele ja Urmas Virvesele, Rakvere tohtritele Eha ja Toomas Korgile ning paidelastele Aarne Malmrele ja Jaan Lemberile.