Lühidalt

Võrkpalliuudiseid 

Möödunud nädalavahetusel Põltsamaal Felixhallis peetud tütarlaste B-klassi vanusegrupi kolmandas finaalgrupis kohtadele 13. -18 tuli Põltsamaa ja Jõgeva tütarlastel leppida viimaste kohtadega. Põltsamaa tüdrukud võitsid Jõgevat  3:1  said 17. koha.

Kohati mängisid mõlemad võistkonnad juba üsna tublilt. 

Isadepäeval mängiti malet 

Pühapäeval Põltsamaal Rivaali kohvikusse malet mängima kogunenutest olid osavamad Olev Toom, Villu ja Kalle Ojassalu ning Enno Lillemets.

25. novembril võetakse males mõõtu Võisiku külaseltsi toas.

OSKAR PURI

i

Kabetajad 100-ruudusel laual kolmandad

Selle aasta viimase vabariigi tiitlivõistlusena kabes peeti möödunud nädalavahetusel võistkondlikud meistrivõistlused 100-r kabes. Jõgeva Kabeklubi kohtus esimeses voorus favoriidiseisuses Järvamaa võistlejatega. Esimesel laual kohtusid kaks suurmeistrit ja siin pidi Arno Uutma tunnistama 100-ruuduse kabe suurmeistri Urmo Ilvese paremust. Uno Plaki võit teisel laual Argo Unnuki üle võrdsustas skoori. Juri Hermann ja Kalev Parksepp viigistasid ja matši saatus jäi naiskabetajate otsustada. Pingelises mängus jõudis Marika Azojan Piret Viirma vastu selge võiduseisuni, jätkas aga rabedalt ning pidi leppima viigiga. Edasi alistati kuivalt Lasnamäe Male-kabeklubi II võistkond. Selles kohtumises mängisid Uutma, Hermann, Kaljo Siimer ja Azojan. Kolmanda vastase Hiiumaa Kabeklubiga saadi samuti võimetekohase skooriga 6:2 hakkama, võidupunktid tõid Arvo Risti alistanud Hermann ja Azojan. Viimasele voorule mindi vastu liidrina. Võit mulluse meistri Lasnamäe MKK I võistkonna üle andnuks meistritiitli, viik ja 3:5 kaotus hõbemedalid. Paraku viimane matš ebaõnnestus, viigini jõudsid vaid Uutma Tarmo Tulva ja Plakk Villem Luusi vastu. Kokkuvõttes tähendas see võrdsete punktide arvu juures Lasnamäe MKK I järel kolmandat kohta, Järvamaa Kabeklubi aga võidutses mõlemal laual. Võistkonnale tõid punkte Marika Azojan ja Juri Hermann 5 (4-st partiist), Uno Plakk ja Arno Uutma 4 (Plakk 3-st, Uutma 4 partiist) ning Kaljo Siimer 2 (1 partiist).

Sel aastal välja jagatud 15 medalikomplektist sai Jõgeva Kabeklubi üheksa medalit (kolm kuld-, viis hõbe ja ühe pronksmedali). Medaleid sai enim — 11— Lasnamäe. Nõmmele ja Järvamaale jagus neid kaheksa, sealhulgas said mõlemad neli tiitlivõitu.

Medalite üldarv, 16, oli suurim Jõgeva Kabeklubil, neist kuus Arno Uutmal (meistritiitlid 64-ruuduses välk- ja kiirkabes), 5 Marika Azojanil (meistritiitel 64-ruuduses välkkabes). Juri Hermanni ja Uno Plaki arvele jäi kaks ning Kaljo Siimerile üks medal.

JÕGEVA KABEKLUBI

i

Bridžis kaks ülekaalukat võitu 

Ülis Riisalu-Kalle Ojassalu ja Lembit Kapp-Jaan Sutt võitsid Paide lahtistel meistrivõistlustel bridžis nelikutele mulke 23:7 ja järvakaid 20:10.

Jõgeva paariturniiril võidutsesid  esimeses voorus Ruus-Riisalu, teises voorus Märss-Jäger, kolmandas voorus Enn ja Ants Päll ning neljandas Rumvolt-Pärsim. 

Jahimehed võidukad

Kuningamäe kardiraja spordisaalis läbi viidud klubide ja seltside saskuturniiril olid edukamad jahimehed Mait Soolepp ja Erli Simon. Järgnesid kalamehed Alliksaar-Veski Võhmast ja kardispordikohtunikud Topkin-Reha.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus