Lühidalt

Kabetajad tulid Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel teiseks 

Tallinnas Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel 64-ruuduses kabes tuli Jõgeva Kabeklubi Järvamaa Kabeklubi järel teiseks. Lasnamäe Male-kabeklubi ja kolmandaks tulnud Hiiumaa Kabeklubi alistati võrdselt 5:3, võitjatega viigistati 4:4, kaotus 3:5 tuli vastu võtta Tartu Kalevilt. Võistkonda kuulusid suurmeister Arno Uutma, Uno Plakk, Juri Hermann ja Marika Azojan. Meeskabetajad jäid kaotuseta, Uutma ja Hermann töid võistkonnale 5 ja Plakk 4 punkti, Marika Azojani kontosse jäi 3 punkti. Kahel eelmisel aastal jäi Jõgeva Kabeklubi võistkond neljandaks. Eeloleval nädalavahetusel toimuvad võistkondlikud meistrivõistlused 100-ruuduses kabes.

JÕGEVA KABEKLUBI

i

Seeriavõistluse liider endiselt Enno Eerma

Jögeva Kabeklubi seeriavõistluse kuuendal etapil kogusid võrdselt 14 punkti Uno Plakk ja kundalane Maldon Haljas, suurim võitude arv andis etapivõidu jõgevalasele. Järgnesid Kaljo Siimer 13, Kaarel Ots 12, Enno Eerma 11 ja Kalle Lokk 10 punktiga.

Kokkuvõttes lähevad arvesse viie parema etapi tulemused ja enne kaht viimast etappi on endiselt liidrikohal Eerma 65 punktiga, järgnevad Haljas 63, Siimer 59, Lokk 49, Sulev Luht 46 ja Urmas Paluoja 44 punktiga.

Noorte seeriavõistluse kolmandal etapil oli üllatuslikult võidukas Raivo Raja 11 punktiga, järgnesid Kristjan Säärits, Merilii Jalg ja Anu Kaine (kõik Palamuse gümnaasiumist) 6 punktiga. Kokkuvõttes on liidrikohal Kärol Vinn ja Marko Tamme Raivo Raja ees.

JÕGEVA KABEKLUBI

i

Tähe võitis vigastusterohkes mängus Sakut 

Pühapäeval kohtus JSK Selver/Tähe esindusmeeskond võõrsil Saku Fortuna võistkonnaga, keda suudeti läbi raskuste ning ka mitmete mängijate vigastuste kiuste võita.

Kohtumise avakolmandikul suutis vastastele palju meelehärmi tekitada Tähe ründepaar — vennad Rein ja Raul Kivi, kes viskasid kaks väravat. Siiski suutsid Saku mängijad paremini vastata ning esimesele vaheajale mindi nende 3:2 eduseisuga. Esimese kahekümne mänguminutiga löödi aga platsil rivist välja Tähe ründaja Raul Kivi, kes sai tugeva löögi selga ja pidi kohtumise pooleli jätma. Klubi treener Marko Saksing vahendas, et Rauli platsiletulek on kahtlane ka laupäevases mängus.

Sellest vahejuhtumist hoolimata said Tähe mängijad ohjad uuesti enda kätte ning võitsid kohtumise seisuga 7:6. Treener Saksing ei jäänud absoluutselt rahule kohtumise kohtunikebrigaadiga, kes võiks tema meelest taseme poolest vilistada vaid esi- või teise liiga kohtumisi.

“Meil said paljud mängijad väiksemaid traumasid,” lisas Saksing.

ELI ARULA

i

Eesti meistrivõistlused indiacas

3. ja 4. novembril peeti Torma spordihoones Eesti meistrivõistluste I voor indiacas.

Indiaca on oma olemuselt ja mängu ülesehituselt sarnane võrkpalliga, kuid mängimisel kasutatakse traditsioonilise palli asemel spetsiaalset sulgedega varustatud indiacapalli.

Esimesel päeval selgitasid paremuse neli nais- ja kuus meeskonda. Teisel päeval mängisid segavõistkonnad. Naiskondadest võitis I koha Ülenurme GSK , II koht ESK Tartu ja III koht ESK Põlva. Meestest olid kolm paremat Elion SK Tartu, Ülenurme GSK ja Rapla I. Segavõistkondade arvestuses võitis Tallinna IK, Elion Tartu I ja II võistkonna ees.

Tegemist on erilise hooajaga, sest hakatakse komplekteerima 2013. aasta suvel Saksamaale MMile sõitvat koondist. Kel tekkis huvi indiaca vastu, siis 8.-9. detsembril on võimalus näha oma silmaga meie paremaid mängijaid Torma spordihoones peetavatel Eesti karikavõistlustel. Mängude algus mõlemal päeval kell 10.

AARNE NEIMANN

blog comments powered by Disqus