Lühidalt

Marika Azojanile veteranide EM-ilt pronksmedal

Vilniuses 11. Euroopa veteranide meistrivõistlustel 100-ruudulises kabes tuli Jõgeva Kabeklubi esindav Marika Azojan välkkabes naiste arvestuses pronksmedalile, kogudes meestega ühisel turniiril 8 punkti 18-st. Kuld- ja hõbemedal läksid 9 punkti kogunud Romualda Sidlauskienele (Leedu) ja hollandlanna Barbara Graasile.

Põhiturniiril, kus mängis 45 kabetajat 13 riigist, pälvis kindla esikoha Leedu suurmeister Edvard Buzinskij 14 punktiga 18-st, järgnesid hollandlane Henk Grotenhuis 13 ja Laimonis Zalitis (Läti) 12 punktiga. Eestit esindanud Hiiumaa kabetaja Raivo Rist ja jõgevalane Uno Plakk kogusid võrdselt 10 punkti, mis andis üldises pingereas vastavalt 16. ja 18. koha (60+ vanuseklassis vastavalt 7. ja 8. koha).

Marika Azojani kontole jäi 6 punkti, mis andis naiskabetajate arvestuses 7. koha. Uno Plakk võitis turniiril kolm partiid kahe  kaotuse ja nelja viigi kõrval, võidupartiidest oli kindlasti väärtuslikum võit viimase  100-ruudulise kirikabe maailmameistri Rafael Zdorovjaki (Saksamaa) üle.

i

JÕGEVA KABEKLUBI

i

Noorkabetajad võistlesid Tallinnas

Tallinnas Eesti meistrivõistlustel 64-ruuduses kabes minikadettidele (1999. aastal ja hiljem sündinud) osales 22 tüdrukut ja 34 poissi. Meistritiitlid läksid täiseduga mänginud Britta-Elisabeth Kooremile (Lasnamäe Malekabeklubi) ja Andreas Jürgensonile (Nõmme Kabeklubi) 12 punktiga 14-st. Jõgeva Kabeklubi oli esindatud seitsme noorkabetajaga, paraku jäi mitmetel põhjustel eemale meie selle vanuseklassi paremik. Tüdrukutest oli meie parimana seitse punkti kogunud Ingle Kürsa 10. ja poistest Mikk Korkmann kaheksa punktiga 14.

Eeloleval laupäeval, 29. septembril algusega kell 10 toimuvad spordihoones Virtus Jõgevamaa meistrivõistlused 100-ruuduses kabes.

JÕGEVA KABEKLUBI

Kõik spordihuvilised on teretulnud! 

Rahvusvahelise eakate päeva tähistamiseks viiakse Põltsamaal eeloleval nädalavahetusel läbi kaks sportlikku üritust, kuhu on teretulnud kõik huvilised.

Laupäeval algusega kell 12 peetakse mitmekülgse spordimehe Ants Meeritsa esimene mälestusturniir petangis. Plaanis on välja anda mälestusmedalid kolmele paremale mees- ja naismängijale, eriauhind noorimale ja vanemale osalejale.

Pühapäeva keskpäevaks on  aga malehuvilised oodatud Rivaali kohvikusse. Eraldi arvestust peetakse selleski mängus nii meeste, naiste kui laste osas, eriauhinnad pannakse välja noorimale ja vanimale osalejale, parimale poisile ja tüdrukule.

VILLU OJASSALU, võistluste korraldaja

blog comments powered by Disqus