Lühidalt

Maarahvaseltsi tervisepäev Elistveres 

Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsil on traditsiooniks korraldada igal aastal tervisepäevi, mille temaatika on seotud looduse ning sealt saadava abiga.  Teemapäevi on varem läbi viidud nii Maarja-Magdaleenas kui Otslava külas, tänavusuvine toimub laupäeval, 18. augustil algusega kell 11 Elistveres.

“Üks meie seltsi kogukonnateenus kannab nime “Elujõud loodusest”, seega oleme oma tervisepäevadki sidunud looduse ja sellega seotud teadmistega. Muu hulgas kohtume loodusega “sina” peal olevate loomeinimestega ja laiendame  oma silmaringi veel mitmel moel.  Sel aastal kohtume folklorist Mall Hiiemäega.

Elistveres teeme giidi saatel ringkäigu loomapargis ja Mall Hiiemäe räägib meile inimese ja looduse suhetest ning rahvakalendri tähtpäevadest. Raamatukogus on terviseteemaliste trükiste näitus ja soovijail on võimalik lasta oma veresuhkrut määrata  ja vererõhku mõõta,” rääkis Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg, kelle sõnul on tervisepäeva eestvedamise põhiraskus seekord seltsi juhatuse liikmete Heli Täpsi, Külli Kangru ja Allar Aardevälja õlul.

Tiia kinnitusel on ettevõtmine kõigile avatud: sümboolse osalustasu ehk ühe euro eest on kõik huvilised teretulnud.  Maarja-Magdaleenast saab Elistverre bussiga, mis väljub kell 10.30.

KAIE NÕLVAK

i

Memoriaalturniiri VII etapp peetud 

Enn Rüütsalu  memoriaalturniiri järjekordsel etapil osales üle tosina mängija, kõik mehed.

Kaksikvõit läks Tallinna, selle viisid V.Velbaum ja T. Tulva. Kolmas oli Jõgeva mees U. Paluoja. Punkte oli neil vastavalt 24, 13 ja 13.

Pärast VII etappi on liider V. Lüüs, kellel on kirjas 97 punkti.  Järgnevad tallinlased  A. Koppel ja A. Tarasenko vastavalt 84 ja 80 punktiga. 

SULEV LUHT  

Põltsamaa jõe suvemängud ukse ees 

38. Põltsamaa jõe mängud viiakse läbi 19. augustil Põltsamaa linna spordibaasides. Võisteldakse kergejõustikus, võrkpallis, tüdrukute rahvaste- ja poiste jalgpallis, korvpallis, jalgrattakrossis, kanuusõidus, ujumises üle Põltsamaa jõe, tennises, petangis, juhtide mitmevõistluses, kurnis ja soome kurnis.

VILLU OJASSALU

Vallimäe energiajooksul taas parim

Möödunud laupäeval toimunud teisel Narva Energiajooksul õnnestus Luualt pärit pikamaajooksjal Viljar Vallimäel oma mullust esikohta kaitsta. Üksiti kaitses ta ka Eesti meistri tiitlit: Narva Energiajooksul selgitati teist aastat välja ka Eesti meistrid poolmaratonis.

Viljar Vallimäe läbis 21,1 km pikkuse distantsi ajaga 1:04.59, mis oli tema isiklik rekord. Kui möödunud aastal jätkus tal konkurente, kellega koos joosta, üheksanda kilomeetrini, siis tänavu tuli tal juba teisest kilomeetrist alates üksinda kulgeda. Sellele vaatamata püsis ta hästi tempos ning lõpetas paremagi ajaga, kui lootis.

Energiajooksul teiseks tulnud Aleksei Sokolov jõudis finišisse võitjast 2 minutit ja 40 sekundit ning kolmandaks tulnud Juri Vinogradov 3 minutit ja 39 sekundit hiljem. Naistest oli kiireim Natalja Sokolova. Kõik kolm olid külalisvõistlejad Venemaalt.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus