Lühidalt

Noorus sai Viljandist kergelt jagu

SK Noorus 96 esinduskoosseis sai kirja järjekordse ülekaaluka võidu, kui suutis nädal enne jaanilaupäeva Viljandi JK Tuleviku duubelvõistkonna 5:0 seljatada.

Nooruse mehed said oma “väravamasina”, kellel nimeks Mairo Tikerberi, käima juba mängu avaminutitel. Kohtumise avavärav sündis kaheksandal minutil. Esimese poolaja keskel lõi vaid minutise vahega kaks väravat Kristjan Kuldmägi.

Vaheajale mindi Jõgeva võistkonna turvalise 3:0 eduseisuga. Teine poolaeg algas Jõgeva võistkonnale samuti edukalt. Mairo Tikerberi lõi poolaja alguses Nooruse neljanda värava ning kakskümmend minutit enne kohtumise lõppu jõudis ta ka kübaratrikini. Tablool särasid numbrid 5:0 Jõgeva meeskonna kasuks ning selle seisuga kohtumine ka lõppes.

Jõgeva mehed said põnevusmängus jagu Viimsist

Möödunud kolmapäeval peeti Jõgeva aleviku staadionil Eesti Karikavõistluste mäng jalgpallis, kus SK Nooruse esindusmeeskonna vastaseks oli Viimsi FC Igiliikur, kelle koduvõistkond suutis alistada alles kohtumise teisel poolel.

Viimsi treener Eero Kelder, kes oli elus esimest korda Jõgeval, lootis enne kohtumist, et meeskond suudab pärast rasket tööpäeva ja pikka autosõitu siiski põneva jalgpallilahingu maha pidada.

“Pall on ümmargune ja kindlasti läheme võidu peale mängima! Eeltöö on õnneks tehtud korralik, tänu oma skautidele teame õnneks kõike, mida Nooruse mängijad ja treener trennis ja ka mujal viimase kahe nädala jooksul korda on saatnud,” lausus Kelder prohvetlikud sõnad.

Viimsi poolkaitsja Arli Salm hellitas samuti enne mängu algust lootust Noorust võita. “Kauge sõit tööpäeva õhtul, võõras vastane ning fakt, et mitmed põhimängijad on vigastustega väljas ei anna just palju lootust, aga nagu meie tänavune hooaeg on näidanud, on meil piisavalt võrdväärseid vahetusi ja suudame ka ilma mitmete põhimeesteta tugevate vastastega võrdselt mängida. Niisama ei anna me vastastele midagi ja soovime pääseda järgmisse ringi,” kinnitas Salm.

Ka mängu käik näitas, kui väga Viimsi mehed seda võitu soovivad. Esimesel poolajal ründasid mõlemad võistkonnad võrdselt, kuid väravani jõudsid poolaja lõpuminutitel siiski külalised. Esimesest ehmatusest said Jõgeva mehed õnneks kiiresti üle ning teine poolaeg läks juba koduvõistkonna dikteerimisel. Kohtumise võitis 3:1 Jõgeva SK Noorus 96. Samas läheb Noorusel karikamängudes  edaspidi üsna raskeks. Mängud jätkuvad juba järgmisel nädalal ning Jõgeva jalgpallimeeskonna vastaseks on siis meistriliigas mängiv Viljandi Tulevik.

Kabeuudiseid

Rüütsalu memoriaalturniiri saavutas Villem Lüüs oma viienda võidu, kogudes 14 punkti 18-st. sama palju punkte sai kirja Rakvere mees Orme Kaul.

Kolme tosina mängija hulgas juhibki edetabelit V. Lüüs, kes on kogunud 86 punkti.

Meie mängijad Uno Plakk ja Urmas Paluoja on teises kümnes.

***

Maakonna meistrivõistlustel brasiilia kabes oli kaheksa osalejat, neist kaks naised.

Kolm paremat olid Urmas Paluoja, Kaarel Ots ja Uno Plakk, punkte vastavalt 13, 11 ja 10.

Naistest edestas Aime Laur Taimi Paluoja.