Lühidalt

Nädala lõpul selgub Jõu meister

Eeloleval nädalavahetusel, kui ilmaolud lubavad, selgitatakse Jõgeva hokistaadionil Eestimaa Spordiliidu Jõud meister jäähokis. Viimati korraldas spordiühing oma egiidi all ametlikud üleriigilised meistrivõistlused 1976. aastal. Meistriks tuli siis Kallaste Jõgeva ja Türi ees.

Kahjuks on aastatega spordiühingus ununenud hokivõistluste korraldamise kogemus, sest meeskondade registreerimisel loodeti heauskselt vaid spordiühingu kodulehele. Üllatus-üllatus, aga paljudele meeskondadele jäidki võistlused sellepärast saladuseks.

Kui juba selle aasta loodusjää liigas osales üheksa meeskonda ja sealt puudusid veel Viljandi, Kehra, Võru ja Saaremaa meeskond, siis ideaalvariandis võinuks Jõu meistrivõistlustel osaleda vähemalt tosin meeskonda. Nüüd tuli aga kokku vaid kuus, kes kahel päeval Jõgeval medalid välja mängivad. Tõenäoliselt tähendab see aga veel seda, et järgmise aasta Eestimaa talimängude kavast arvatakse jäähoki välja ja asemele tuleb mõni tubasem ala.

Laupäeval toimuvad Jõu meistrivõistlustel alagrupimängud ja pühapäeval kohamängud. Ajakava on järgmine.

Laupäeval, 10. märtsil mängivad I grupis:
 9. 00 SK Pedja – Äksi mc39
10. 00 Äksi mc39 – HK Viljandi
11. 00 SK Pedja – HK Viljandi
II grupis: 
16. 00 Jõgeva Jõud – HK Uudeküla
17. 00 HK Uudeküla – HK Saku
18. 00 Jõgeva Jõud – HK Saku
Pühapäeval, 11. märtsil toimuvad kohamängud:
9. 00  finaal: alagruppide võitjad
10. 00 3. koha mäng: alagruppide 2. kohad
11. 00 5. koha mäng: alagruppide 3. kohad

IMRE ERIMAA 

Loodusjää liigas finaali ei jõutud

Jõgeva Jõu jäähokimeeskond ei jõudnud Eesti Loodusjää Liigas finaalturniirile, sest jäi kodusel lisaturniiril teiseks. Möödunud pühapäeval Jõgeval mängitud turniiril kaotati kohe avamängus HK Saku II meeskonnale 1:2.

Taas ei suudetud litrit  kuidagi vastase väravasse saada, ei realiseeritud karistusviskeid (kolm korda) ja kingiti ise vastasele lihtsaid väravaid. Väljakul rabeldi küll, kuid kooti nagu rohkem udu, kui mängiti oma mängu. Midagi ei muutunud ka sellest, et kohtumise teine pool mängiti kahe viisikuga. Tulemus jäi ikka miinuspoolele.

Teises mängus alistati küll 7:1 Aruküla meeskond, kuid et Saku II oli enne võitnud Aruküla 4:1, pääses liiga finaali Jõgevalt HK Saku II meeskond.

Jõgeva Jõud pidas loodusjää liigas seega kuus mängu, millest kolm kaotati ja kõik üheväravalise vahega: 2:3 ja 3:4 Uudekülale ning 1:2 Sakule. Kolme võiduga saadi 9 meeskonna konkurentsis 5. koht.

Treener Kaido Poomi soovitust enne liigaturniiri esimest mängu, et ärge vastastele liiga palju väravaid visake, järgiti lõpuni täpselt.

Tundub, et meeskonna tagasihoidlikule tulemusele on vajutanud oma pitseri väike võistlusmängude arv. Nüüd, kui kätte on jõudmas 10. märts, on Jõgeva hokimehed pidanud sel hooajal (nelja ja poole kuu jooksul) kokku vaid 15 ametlikku kohtumist — napilt kolm mängu kuus. 

IMRE ERIMAA

i

SK Nooruse poisid pidasid Viljandis kõva lahingu 

Veebruari lõpus osalesid SK Noorus 96 klubi jalgpallipoisid JK Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi 100. juubeliaasta turniiril, kust tuldi koju teise kohaga.

Viljandisse oli võistlema tulnud seitse 2001. aastal ja hiljem sündinud poiste koosseisu, nende hulgas ka Jõgeva SK Noorus. Jõgeva jalgpallipoisid suutsid võita kõik vastased peale peo peremeeste Viljandi, kellele jäädi alla 4:1. “Mängu alguse magasime maha, kui oleksime kohe suruma hakanud, oleks tulemus olnud palju parem,” nentis treener Igor Orlov.

Samas polnud klubi treener teise koha pärast pettunud, sest ülejäänud kohtumised mängiti hästi. “Jõgeva võistkond võitis kindlasti fännileeris. Meie poiste vanemad toetasid meeskonda turniiril kõige häälekamalt,” kinnitas Orlov. SK Nooruse parimaks mängijaks valiti sel turniiril Aron Fedossovski.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus