Lühidalt

Kabetajad jäid medalita

Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel 100-ruudulises kabes tuli kaheksa matšipunktiga üllatuslikult võitjaks Lasnamäe Male-Kabeklubi, alistades kõik võistkonnad. Favoriidiseisuses Paide jäi viie punktiga teiseks ning võrdselt matši- ja üksikpunkte kogunud Nõmme ja Jõgeva Kabeklubi vastavalt kolmandaks ja neljandaks. Medalisaaja selgitas kolmas kriteerium, kus Jõgeva 1. laua mängija Arno Uutma kogus punkti vähem kui tema Nõmme kolleeg Raido Värik. Jõgeva klubi kaotas võitjaks tulnud Lasnamäele 2:6 (Kaljo Siimer kaotas Kalev Parksepale ja Marika Azojan Kaari Vainonenile), võitis Hiiumaad 6:2 (Siimer võitis Ivo Vana ja Azojan Katrin Rajasalu), viigistas Paidega 4:4 (Siimer kaotas Argo Unnukile, Azojan võitis Piret Viirma) ja hävis viimases voorus Nõmme vastu 2:6.

Selles matšis oli pikka aega sihikul ka hõbemedal (Uutma kaotas Värikule, Azojan sai võidupunkti Kadi Veskilt), kuid lõpp läks aia taha: lootusrikkas seisus Riho Brikeri vastu läks Siimer enamlöögi ohvriks ja pinget ülal hoidnud Uno Plakk ületas lõpuks riski piiri ning kaotas Anti Ingelile.

Enn Rüütsalu mälestusturniiri eelviimase etapi võitis üllatuslikult Vello Velbaum 15 punktiga 18-st, järgnesid Uno Plakk 14 ja Arvo Koppel 13 punktiga. Kokkuvõttes on juba esikoha kindlustanud Villem Lüüsil 110 punkti. järgnevad Koppel 100 ja Plakk 99 punktiga, ka nemad on konkurentidele püüdmatus kauguses. Teise koha tagab Plakile viimase etapi turniirivõit või vähemalt 11 punkti kogumisel oma rivaali punktiga edestamine.
i

JÕGEVA KABEKLUBI

i

Lustivere põhikool saavutas 7. ja Jõgeva gümnaasium 9. koha

Koolidevahelisel onlin- malevõistlusel osales 21 kooli, neist pääses finaali 10. Lustivere põhikool sai 7. koha ja Jõgeva gümnaasium 9. koha. Individuaalselt saavutas Lustivere põhikooli noormaletaja Elev-Ermo Kask 68 finaalis osalenud mängija hulgas kõrge 5. koha.

Seega võitis esimesed koolidevahelised online- male meistrivõistlused Tallinna Tõnismäe Reaalkool.
Turniiritabelit saab vaadata: http://www.vint.ee/turniiritabel/?id=21782
i

ANTS PRII, Jõgeva Gümnaasiumi maleringi juhendaja

i

Jõgeva maletajad edukad

i
Tartu kiirmale meistrivõistlustel saavutas Hugo Päären 6 punktiga 7-st teise koha. Võitis Marek Kolk 6,5 punktiga.
Tallinnas toimunud Kaitseliidu lahtistel meistrivõistlustel oli Ants Prii 4,5 punktiga 7-st viies. Uhur Visk kogus neli punkti ja oli seitsmes.

Jõgevamaa noorte male meistrivõistlused peetakse reedel, 25. novembril kell 13 spordihoones Virtus.
i

ANTS PRII, Jõgeva Gümnaasiumi maleringi juhendaja

blog comments powered by Disqus