Lühidalt

Jälle esikoht

Eesti Koolispordi Liidu Sadolin Cup 2005. aasta võrkpallivõistlustel Viljandis võistles 44 segavõistkonda, neist 17 meistri- ja 27 rahvaliigas. Rahvaliigas tegid kaasa ka Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võrkpallurid Liisi Eglit, Anneli Randmer, Maarit Toome, Merit Somelar, Ivar Valksaar, Rauno Pikver, Janel Jürissaar ja Kristjan Kanniste.

Selles liigas alustati üheksas kolme võistkonnaga alagrupis. Põltsamaa võrkpallurid jõudsid finaalmängudele Elva ja Nõo gümnasistidega.

Finaalmängudes alistas Põltsamaa Elva ja kaotas Nõole; Elva võitis omakorda Nõod. Võrdsete geimide puhul liideti kokku võidupunktid. Neid oli kõige enam Põltsamaal, teiseks jäi Elva.


 

Üks kuldmedal perekond Andrusele

Põltsamaa piirkonna üks sportlikumaid peresid on Lustivere lähistel elav perekond Andruse. Isa Harri oli noormehena jalgpalli Eesti noortekoondise väravavaht. Ka praegu peab ta Põltsamaa valla Tervise meeskonnas sama ametit. Võrkpallis on ta aga Lustivere külaseltsi võistkonna esinumber. Tema kaks tütart ja kolm poega käivad mitmendat aastat Põltsamaa spordikoolis maadlustreeninguil ning on mitmetelt võistlustelt auhinnalisi kohti toonud. Äsja lisandus auhindu veelgi. Ardi Andruse tõi Rakverest Eesti noorte meistrivõistlustelt kreeka-rooma maadluses koju kuldmedali, tema õde Velja aga pronksi. Pronksi sai samadel võistlustel ka Kamari küla poiss Sander Orion, kes jäi kolmandaks ka möödunud aastal.


 

Kolm võrdset võistkonda

Maakonna C-klassi meistrivõistlustel võrkpallis tegi kaasa vaid 4 poistevõistkonda, mis näitab koolide vähest huvi selle spordiala vastu. Ettearvatult oli võitja Põltsamaa Ühisgümnaasium/spordikool, kus rida aastaid on treeneriametis olnud Toivo Uusna. Võitnud meeskonnas mängisid Ott ja Mikk Pedosk, Martin Petrov, Martin Uusküla, Marko Toode, Argo Ingver, Taavi Nõmmistu, Jakob Gorosko, Anti Hohensee. On huvitav märkida, et enamiku nende poiste vanemad on samuti noorpõlves võrkpalli mänginud ja mitmed mängivad praegugi veteranide võistkondades.

Mustvee Vene Gümnaasiumi, Lustivere ja Adavere Põhikooli poisid olid mängutasemelt võrdsed ning lõpetasid meistrivõistlused ülaltoodud järjestuses.

 

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus