Lühidalt

Kabevõistlused võitis Kaljo Siimer

Jõgevamaa meistrivõistlustel 100-r. kabes tuli võitjaks Kaljo Siimer 9 punktiga 10-st, järgnesid Uno Plakk 8 ja Kalle Lokk 5 punktiga.

Riias toimuvail Euroopa veteranide meistrivõistlustel 100-r. kabes osaleb 54 kabetajat 11 riigist. Eesti on esindatud hiidlase Raivo Risti ja Jõgeva Kabeklubi mängijate Marika Azojani ja Uno Plakiga. Eestlaste start on olnud hea. Esimeses voorus kohtusid Rist ja Plakk omavahel, vooru pikimas partiis tegi jõgevalane lõppmängus jämeda vea ja pidi vastu võtma kaotuse. Rist võitis teise voorus Alex Schwarzmani (Israel) ja viigistas kolmandas voorus hollandlase Fred Ivensiga ning on 5 punktiga liidrikohal. Uno Plakk võitis teises voorus hollandlase Gerhard Dunningu ja viigistas seejärel mustanahalise prantsuse kabetaja Fidele Nimbiga. Marika Azojan viigistas esimeses voorus Boris Plotkiniga (Israel), teise vooru suurüllatusena alistas kunagise Nõukogude Liidu koondislase Aleksander Ratsi, kolmandas voorus tuli tal vastu võtta kaotus teiselt vene kabetajalt Solik Gershtilt. Turniir lõpeb pühapäeval.

JÕGEVA KABEKLUBI

Võit jäi koju

Paduveres kohtusid jalgpalli sõprusmängus Eesti Jalgpalli Liidu ja spordiselts Paduvere 1968 meeskond. Tasavägises mängus kuulus lõpuks 4:3 võit väljakuperemeestele — nagu ka kahel eelmisel aastal.

Seekordne mäng oli siiski algusest lõpuni väga tasavägine. Juba 2. minutil läks EJL 1:0 juhtima, kui värava lõi Neeme Neemlaid. Kolm minutit hiljem väljakuperemehed viigistasid, väravalööja oli Nikolai Roop. Ent vaheajale mindi külaliste 2:1 eduseisul, sest Lennart Kompi antud nurgalöögil eksis Paduvere väravavaht Rauno Pristavka ning tõrjus palli omaväravaks.

Teise poolaja 5. minutil kasvatas Neemlaid külalismeeskonna edu 3:1-le. Pealtvaatajatele tundus juba, et võit läheb seekord Tallinna. Kuid siis alustas kodumeeskond aktiivset surumist, mis kandis lõpuks ka vilja. Kolmel korral  lõi veel palli vastaste väravasse mängu kangelaseks tõusnud Roop ning lõpuvile fikseeris Paduvere meeskonna 4:3 võidu.

Korduskohtumine, mis otsustab ka rändkarika võitja, toimub Tallinnas 11. oktoobril.

IMRE ERIMAA

Peeti Eesti meistrivõistlused kiirkabes

Meistrivõistlustel osalesid ka Jõgeva Kabeklubi liikmed.

Naistest olid 64- ruudulises kabes kolm paremat Tallinlannad K. Vainonen, P. Viirma ja K. Veski. 100-ruudulises kabes olid edukamad samad naised.

Meestest oli 64-ruudulisel laual mängimas ka kolm meie kabeklubi liiget. Esikuuikusse pääsesid neli tallinlast ja kaks hiidlast.

SULEV LUHT

Petangi rändkarikas Võhmasse

Pilistveres  viidi läbi läbi esimene sõpruskohtumine petangis võhma ja Põltsamaa linna ning Kõo valla võistkondade vahel.

Üldkokkuvõttes võitis Võhma Põltsamaa ja Kõo ees.

Maakonna meistrivõistlustel petangis said medalid Arvo Orgusaar, Uno Valdmets ja Jaan Hindriks. Naistest osales vaid Vaige Ant.