Lugu Leino Juhkami elust on homme ETV ekraanil

Film räägib Afanistani sõjast, kuhu paljude eesti poiste seas omal ajal ajateenistuse tõttu nõukogude armees sattusid ka filmi peategelased – Lääne-Virumaalt pärit Aivar Simson ja Leino Juhkam Jõgevamaalt. Aastatel 1979 – 1988 teenis Afganistanis umbes 1500 eesti noormeest, kellest poolsada kaotas seal oma elu.

“Afganistani armid” on sisuliselt kahe mehe lugu, kelle näitel hargnevad ka omaaegsed olud ja sündmused. Osa kaadreid on filmitud praeguses Afganistanis, kuhu Leino ja Aivar filmi tegemise käigus sõidutati.

Leino kutsuti Vene kroonusse aega teenima 1986. aasta aprillis ning tema teenistus Afganistanis algas järgmise aasta jaanuaris. 21-aastasena kaotas ta selles sõjas jalad. Kaks päeva enne saatuslikku miini otsa sattumist oli hakatud vene vägesid Afganistanist ära tooma.

Film kõneleb kahe mehe teenistuskäigust, nende mõtetest, tunnetest ja praegusest elust. Re?issöör-operaator on rindeoperaatorina tuntud Ivar Heinmaa ning filmi toimetaja ja stsenaariumi kokkupanija on Margit Kilumets.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus