Lugemispäev väärtustab raamatut

Suurimaks ürituseks on Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu peaspetsialist Sirje Undusk sõnul 27. oktoobril Jõgevamaad külastav üle-eestiline teine kirjandustuur. Põltsamaa Keskraamatukogus ja Jõgeva Linnaraamatukogus kohtuvad lugejatega kirjanikud Teet Kallas, Triin Soomets ja Kalev Kesküla.

Samal päeval saab Põltsamaa raamatukogus tavalisest soodsamalt kirjastuse “Varrak” raamatuid osta. Kohtutakse ka kirjastuse peatoimetaja Krista Kaeraga, kes tutvustab uuemaid teoseid.

Neljapäeval korraldatakse järjekordne ettelugemispäev, mis toimub tänavu juba kaheteistkümnendat korda ja mis on seekord pühendatud Hans Christian Anderseni loomingule, kelle 200. sünniaastapäeva tähistab tänavu kogu maailm. Sel puhul ootavad pea kõik maakonna raamatukogud lugejaid nii kuulama kui ka ise ette lugema. Enamasti loetakse Anderseni lugusid, kuid näiteks Saarel on see päev pühendatud hoopis Krati-juttudele ning Mustvee raamatukogus loevad oma luulet Peipsi- äärsed luuletajad.

Jõgeva Linnaraamatukogus loetakse-kuulatakse neljapäeval just Anderseni lugusid. Lugemispäeva eesmärgiks on väärtustada lugemist ja raamatut. Jaana Koppeli sõnul on lugemispäevade vastu tuntud elavat huvi ning loodetavasti kutsub selline üritus tänasel interneti-ajastul kõiki, eriti aga lapsi rohkem raamatut kätte võtma. “Et internetist vajalikku üles leida, peab samuti lugeda oskama,? ütles ta.

Koppeli sõnul alustati Jõgeva Linnaraamatukogus raamatukogupäevade üritustega tegelikult juba laupäeval, kui toimus muinasjutuhommik, mis seekord oli pühendatud Pipi Pikksukale. Kohale tulnud lapsed ja ka täiskasvanud olid kõik maskeerunud Pipideks. Kuulati Pipi-lugusid, mida lugesid nii raamatukogutöötajad kui ka lapsed ise. Pisemad “Pipid” olid alles kolme-nelja aastased.

Reedel tähistatakse Jõgeva Linnaraamatukogus üleriigilist eesti raamatu päeva luule- ja muusikaõhtuga “Skarabeuse tsivilisatsioon”. Jõgevalt pärit noore luuletaja Siret Remmelga luuletusi loevad autor ise ning Jaana Koppel. Muusikaliste vahepaladega aitab luuletusi tervikuks siduda ning mõtlemispause sisustada Reine Koppel.

Mustvees saavad huvilised 27. oktoobril kohtuda kirjaniku ja loodusmehe Enn Vainoga, terve järgmise nädala on samas üleval näitus Mustvee Muusika- ja Kunstikooli õpilaste töödest “Minu kodukoht siin Peipsi ääres”.

Mitmetes raamatukogudes on pühendatud üritusi ja näitusi ka raamatukogupäevade põhiteemale: “Raamatukogu kaudu e-maailma”. Nii on Elistvere raamatukogus võimalik vaadata väljapanekut “Arvuti ? sinu parim sõber” ning 24. oktoobril kutsutakse pensionäre vestlema internetist ja selle kasutusvõimalustest. Kuremaa raamatukogus saab aga vaadata väljapanekut arvutialasest kirjandusest, samalaadset näitust saab vaadata ka Puurmani, Raja ja Saare raamatukogus. EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus