Lugejate usaldus on varandus, mida tuleb hoida

Seitsekümmend aastat tagasi kevadel moodustati Jõgevamaa ja juba 11. augustist hakkas ilmuma oma maakonna ajaleht. Esialgu kandis see nime Kolhoosnik (1949–1962), seejärel Punalipp (1962–1989) ja alates 6. maist 1989 Vooremaa. Esimene lehenumber kinnitab Vooremaa trükiarvuks 8328 eksemplari. Ainukese maakonnalehena Jõgevamaal jõudis see väljaanne siis peaaegu igasse kodusse.


Sellest ajast on paljugi muutunud. On muutunud lehe omanikud ja tegijad, muutunud lehe sisu ja välimus. Sel kõigel on oma põhjused. Maakond pole enam endine, väikevallad on minevik, elame suurvaldade ajastul. Täiesti teistsugune on ka Eesti meediamaastik, milles ajalehti tehakse. Jõuliselt on peale tulnud netimaailm koos sotsiaalmeediaga, mis püüab igati paberlehtede positsiooni meediaturul kõikuma panna.

Ajaleht, mis ühendab maakonda

Uudis ei tule meie kodudesse pelgalt hommikuti postkastist leitava ajalehe kaudu, vaid ka igalt poolt mujalt. Konkurente uudistele on palju, iseasi, kui väärtuslik on info, mida meile läbi netimaailma pakutakse. Aga meie oma inimeste tegemistest, rõõmudest ja muredest saad sa ikka lugeda vaid oma lehest – Vooremaast.

Lugejauuringud kinnitavad, et kohalikud väljaanded on lugejate silmis kõige usaldusväärsemad. See ongi väärtus, mis aitab maakonnalehtedel kõigest hoolimata püsima jääda. Lugejate usaldus on varandus, mida tuleb hoida. Selle nimel teevad ka Vooremaa tegijad iga päev tööd, et see, mis ajalehes kirjas, oleks meie elu ja sündmuste aus ning kallutamatu kajastus.

Sest tõde on see, mis paneb lugeja valima oma ajalehte, seda, mis räägib temast endast, tema lähedastest, tema muredest ja rõõmudest nii, nagu need on. Ausalt ja ilustamata. 

Kohalikud lehed on need, kes veel üritavad lugudes minna oma inimese juurde. Tehes häid tegusid loome koos ajalehte, mille üle saame uhked olla. Põltsamaa rahvas saab elada kaasa Mustvee inimeste tegemistele. Tänu maakonnalehele teame, mis sünnib Jõgeval või Palamusel, Tormas, Puurmanis või Tapikul.

Meie maakonna igas nurgas elab tegusaid ja toredaid inimesi, kellest on vaja rääkida. Tänu sellele ongi ajaleht Vooremaa juba 70 aastat  kandud endas uudiste tootja ja tooja tänuväärset rolli.

Oleme maakonnalehte välja andnud pigem missioonitundest ja soovist anda maakonna inimestele võimaluse kajastada oma tegemisi meie lehes ning teiselt poolt lugejatele tuua Jõgevamaa uudised koju kätte. Tänu sellele oleme suutnud hoida ka lehe tellimishinda  maakonnalehtede hulgas soodsaimana ja kavatseme niimoodi jätkata.

Vooremaa avab Põltsamaal kontori

Loomulikult ei jõua lehetegijad alati kõikjale, kuhu oleks vaja, või kus midagi põnevat toimumas. Katta tuleb ju kogu maakonda. Siinkohal saabki lehe tegemisse sekkuda ka lugeja, andes ise oma kodukandi tegemistest lehele teada.

Nagu ütles Vooremaa arvamusliidrite kokkusaamisel meediaekspert Raul Rebane: „Kohalike lehtede elutugevus püsib, sest nad võitlevad selle eest, et tuua oma inimestele oma uudised. Ja meil on vaja kellegi üle uhke olla, meil on vaja oma kangelasi.“

Et veelgi paremini Põltsamaa piirkonna inimesi ja ettevõtteid teenindada ning olla oma lugejatele veelgi lähemal, avame juba järgmisel teisipäeva, 13. augustil kell 12 Põltsamaal aadressil Kesk tn 6 ajalehe Vooremaa esinduse.

Ootame siis kõiki Põltsamaale meie uue esinduse avamispeole. Kindlasti saab sel ajal ka soodushinnaga Vooremaa tellijaks hakata.

Mul on hea meel ajalehe Vooremaa üle – et leht püsib, kohalikul väljaandel on oma kindel koht ja seda ei asenda miski. Südame teeb soojaks, et meie lugejad on olnud meiega kõik need aastakümned ja loodetavasti on ka edaspidi. Loome siis veel palju aastaid üheskoos meie oma kangelasi, et meil oleks, kelle üle uhke olla. Meil teie ja teil meie üle. Palju õnne, ajaleht Vooremaa!

Kohtumiseni homme ajalehe Vooremaa sünnipäevapeol Jõgeva kesklinnas.

Aivar Kokk, AS Seitung nõukogu esimees

blog comments powered by Disqus