Lubatud hinnatõus on Põltsamaal kohale jõudnud

Maikuu teisel nädalal läbi viidud hinnavõrdlusest selgus, et aasta alguses ennustatud kaupade hinnatõus on Põltsamaa toidukauplustesse juba jõudnud, kuigi uuringus osalenud poodidest pole üks hinnatõusuga kaasa läinud.

 

Nii, nagu veebruaris, sai ka sellel kuul võrreldud kaupluste Maxima, Konsum, A ja O, Rüütli toidukaubad ning Selver hindu. Eelmises hinnavõrdluses osales Selver esimest korda, seega oli nüüd võimalik võrrelda Selveri hindade muutumist kolme kuu möödudes.

Kõige suurema muutuse on läbi teinud köögiviljade hinnad, mis on võrreldes veebruariga oluliselt tõusnud. Enam pole võimalik osta poodidest kodumaist peakapsast, saadaval on Lõuna-Euroopa riikidest toodut, mis on kodumaisest kaks korda kallim.

Isegi Selverist, mis reklaamib end kui eestimaise tooraine müüjat, pole eriti võimalik kodumaiseid köögivilju saada. Enamik neist on imporditud Hollandist, Hispaaniast või Poolast. 

Grillihooajal lihavalik suurem

Kallimaks on läinud ka tomatid, kuid kurgi hind püsib enam- vähem samal tasemel. Enamikest Põltsamaa poodidest on võimalik osta Luunja kurki, kuid erandiks on Maxima kauplus, kus seda saadaval ei ole. Selle asemel on sealt võimalik osta Hollandi päritolu kurki, mis on paarkümmend krooni kodumaisest odavam.

Kuna on alanud grillihooaeg, siis on poodides oluliselt suurenenud lihavalik, peamiselt on see marinaadis oleva šašlõkk või maitsestatud liha.

Traditsioonilist kondita sealiha on saadaval vaid suuremates poodides nagu Selver. Seega sai sealiha kilohind A ja O kaupluse hinnanimekirjas asendatud sealse šašlõkiliha hinnaga.

Konsumi kondita sealiha hind tuli võrdlustabelis asendada Rannarootsi grill-liha kilohinnaga. Kusjuures hämmastav on see, et maitsestatud ja marinaadis sealiha on odavam kui maitsestamata praetükk. 

Kõik pole kallim

Hinnatabelist on näha, et kõige rohkem on ostukorv kallinenud Põltsamaa Konsumis, kuigi hinnavõrdlus viidi läbi “Väikese Taksi” kampaania käigus, kus paljud hinnad peaksid  teoreetiliselt madalamad olema. Võrreldes veebruariga on oluliselt tõusnud ka Selveri hinnad.

Õige pisut on tõusnud hinnad ka A ja O kaupluses. Maximas, mis on Põltsamaa odavaim toidukauplus,  on ostukorv kallinenud kõigest nelja krooni võrra. Hinnatõusuga pole kaasa läinud Rüütli toidukauplus, mille ostukorv on veebruariga võrreldes ligi 11 krooni odavam. Sealt on võimalik näiteks hakkliha ja kanakoiba osta oluliselt soodsamalt kui teistest Põltsamaa poodidest.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus