?Lõvid? kinkisid muusikakeskuse

“Nüüd saame ehk esimesel katsel õige loo kätte: vana makiga tuli kõigepealt ikka see, mida vaja polnud,? rõõmustas Lions-klubi esindajatelt Tiit Mikkerilt ja Peedu Kullilt kingituse vastu võtnud muusikakasvataja Merike Kull.

Ka lionite mitu varasemat kingitust on olnud muusikategemisega seotud. Möödunud aastal kingiti aga hoopis n-ö kontorikombain, mis prindib, teeb koopiaid ja skaneerib. Nagu ikka, teeniti osa kingituse ostmiseks kulunud rahast Paunvere väljanäituse publikut toitlustades.

“Müüsime portsukaupa maha ühe vardas küpsetatud sea,? ütles Palamuse LC president Tiit Mikker. “Veel pakkusime koduõlut ja suupisteks stressivaba praepekiga leiba.?

Teine osa kingituse rahast saadi annetustena Saksamaal Husumis koos sealse Lions-klubiga korraldatud heategevuskontserdilt. Husumi “lõvid? muretsesid saali ja kutsusid kokku kuulajad, Palamuse “lõvide? poolt olid esinejad. Nendeks olid Palamuse LC liikmete muusikuist tütred ? Hollandis Haagi konservatooriumis laulmist õppiv Kadri Tegelmann ja Saksamaal tegutsev pianist Triinu Boutahir.

“Husumi rüütelkonna hoone 170-kohaline saal oli puupüsti täis ja advendiaega tähistav kontsert võeti väga soojalt vastu,? ütles Palamuse ?lõvide? seitsmeliikmelise delegatsiooni eesotsas Saksamaal käinud Tiit Mikker. “Osa kontserdikülastajate annetatud rahast jäi kohapealsed korralduskulud kandnud Husumi LCle, osa saime meie.?

Husumi klubi on Palamuse klubi jaoks nn vaderklubi: husumlased aitasid palamuslastel 2000. aastal Lions-klubi luua.

Kahest ettevõtmisest laekunud raha jätkub veel teisegi kingituse tegemiseks, aga sellest Palamuse Lions-klubi esindajad veel avalikult rääkida ei tahtnud.

Sünnipäevapeol saab Nukitsamehe lasteaed endale alati ka uue Nukitsamehe, Kusti ja Iti. Need Oskar Lutsu lasteraamatust tuttavad tegelased valitakse välja järgmisel kevadel kooli minevate laste hulgast. Valijaiks on kasvatajad, kes jälgivad lapsi sügisest saati, et otsustada, kes nimetatud tegelastele kõige rohkem sarnaneb. Tänavuseks Nukitsameheks kuulutati Palamuse kihelkonnakoolimuuseumis toimunud tseremoonial Kristofer Robin Kütt, Itiks Inge Kastepõld ja Kustiks Karl-Arlis Suuk.

Lions-klubilastest kingitoojatele kiputakse, muuseas, Nukitsamehe-loo kontekstist tulenevalt Mõhu ja Tölpa ?austavat? tiitlit omistama, aga vähemasti senini pole nad selle vastu protesteerinud.

RIINA MÄGI   

blog comments powered by Disqus