?Lõvid? istutasid Metsatarekese õuele pihlaka

Puu kinkis Ants Paju lastekodule tänuks selle eest, et selle kasvandikud on koos  Jõgeva Lions-klubi liikmetega aidanud mitmeid aastaid korras hoida tema rajatud Sõpruse parki Põltsamaal. Viimased talgud unikaalses loodus- ja kultuuriloolises paigas said teoks aprilli keskel.

?Metsatarekese rahvas soovis, et nende õuel kasvaks kodulähedust sümboliseeriv puu. Valisin siis välja pihlaka, mis on just sobiv puu,? ütles Ants Paju. Pärast puu kasvama panemist kutsus ta kõiki käest kinni võtma, et luua sõprusring.

?Praeguses pingelises olukorras on ühtekuuluvustunnet ja koosmeelt väga vaja,? rõhutas ühiskonnategelane ja loodusehoidja.

LC Jõgeva praegune president Valdo Reimann märkis, et klubi liikmed on kui ?vanad lõvid?, kes tahavad Metsatarekese kasvandikele kui ?lõvikutsikatele? oma elutarkuse ja kogemustega ikka tuge pakkuda, nõu anda ja ühiste tegude kordaminekule kaasa aidata.

Ants Paju kinkis Metsatarekesele raamitud foto, millele on jäädvustatud Sõpruse parki püstitatud skulptuur ?Kalevipoeg kündmas?. Metsatarekese juhataja Marika Tekkel kinkis ?lõvidele? omakorda vitraa?id, mille autoriks lastekodu poisid ja tüdrukud.  Mõttevahetusel pakkus Ants Paju välja idee, et lõviklubilased võiksid aidata muretseda Metsatarekesele lindude pesakaste.

?Kolmanda koostööpartnerina tasuks sellesse ettevõtmisse kaasata Põltsamaa Ametikooli, kus praktikatundides pesakaste valmistatakse,? arvas ta.

 Metsatarekese peremajas Andrus ringi vaadates rääkisid LC Jõgeva liikmed lastega ka nende huvialadest. Näinud Indrek Piho jalgpallivõistlustelt saadud medaleid ja diplomeid, lubasid Lions-klubilased mõelda, mida nad saaksid teha, et tõsine spordipoiss saaks oma huvialaga veelgi edukamalt tegelda.

 JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus