Lõuna ringkonnaprokuratuur keeldus kriminaalmenetluse alustamisest

Prügiveofirmade Ragn-Sells ja Veolia Keskkonnateenused tüli üks vaatus prügi pärast lõppes Lõuna Ringkonnaprokuratuuri tõdemusega, et selles loos kuriteokoosseisu pole.

Tänavu 1. veebruaril saabus Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ASi Veolia Keskkonnateenused esindaja vandeadvokaat Toomas Pikamäe avaldus kriminaalmenetluse alustamiseks Torma vallavolikogu liikmete suhtes Torma prügila OÜ Amestop kasutusse andmisel karistusseadustiku paragrahvide tunnustel, mis käsitlevad usalduse kuritarvitamist või altkäemaksu võtmist.

“Kriminaalmenetlust ei alustatud, kuna valla vara kasutusse andmise viisi valik on vallavolikogu pädevuses ning puuduvad ka tõendid selle kohta, et Torma vald oleks selle lepingu sõlmimisega kahju saanud,” teatas Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik.

Torma vallas asuv euronõuetele vastav prügila on suuruselt Eestis teine, võttes aastas vastu 70 000 tonni jäätmeid. Prügila on nii jäätmete mahu kui ka selle valdamisest tuleneva konkurentsieelise tõttu prügifirmadele ihaldusväärne.

Pool Torma prügilat haldavast OÜ Amestopist kuulub Ragn-Sellsile. Amestop haldab seda osa prügilast rendilepinguga 2013. aastani, lisaks on firma sõlminud Torma vallavalitsusega kasutusõiguse lepingu 49 aastaks.

Veolia vaidleb juba Tartu ringkonnakohtus Torma vallaga selle üle, et prügila haldamiseks ei korraldatud konkurssi.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus