Lõuna-Eesti parimad toiduained mädarõikavõie ja vaniljekreem astelpajuga

Soolaste toitude kategoorias võitis OÜ Nopri Talumeierei mädarõikavõie, mille puhul olid kõik komisjoni liikmed ühel nõul, et see toode on tõesti omapärane, uudne ja ka väga maitsev. Magusatest toitudest saavutas esikoha FIE Arvo Veidenbergi Pajumäe talus toodetud Mahe vaniljekreem astelpajukastmega.

Eraldi märgiti veel ära Lihameistri Viie Päeva Suitsuliha, mille kohta hindajad ütlesid, et see sobib ideaalselt meestele õlle kõrvale hammustamiseks.

Esikoha võitnud tooted saavad endale õiguse toidumärgi ?Parim Toode Lõuna-Eesti Väikeettevõttelt 2008″ kasutamiseks oma tootel ning samuti osalemiseõiguse tootekonkursil “Parim Toiduaine 2008”.

Arvamuste lahusus

Komisjonide liikmed olid nii mõnegi toote puhul erinevatel arvamustel. Kui näiteks pooled komisjoni liikmeist kiitsid OÜ Pekero soolakurki värska veega taevani, siis teised jälle mainisid, et see on liiga soolane või naljaka maitsega.

Samas soovitati OÜ Pekerol mõelda ka vaakumpakendile, millega on kurke parem transportida. Eriarvamusi jagus  teistegi toodete puhul. Näiteks Lihameistri keeduvorst “Lemmik” sai nii laidu- kui kiidusõnu.

Piirkondlik konkurss innustab

Lõuna-Eesti tootekonkursile esitati 21 toiduainet kümnelt ettevõttelt. Esindatud olid nii talutootjad (tuntumad neist Nopri ja Pajumäe) kui väiksemad ja veidi suuremad tööstused.

Tooted jagati kahte kategooriasse ? magusad ja soolased. Komisjon hindas toote välimust, maitset, konsistentsi, lõhna, müügiedukust ning eriti uudsust.

Eesti Toiduainetööstuse Liit viis esmakordselt läbi piirkondlikud tootekonkursid “Parim Toiduaine Piirkonna Ettevõttelt 2008” eemärgiga innustada väikeettevõtteid tegelema tootearendusega. Konkursist saavad osa võtta vaid konkreetse piirkonna väikeettevõtted. Väikeettevõtteks peetakse ettevõtet, kus töötab kuni 50 töötajat ning aastakäive ei ulatu üle 10 miljoni euro ehk 156, 46 miljoni krooni või ettevõtte aastabilansi kogumaht mitte üle 10 miljoni euro ehk 156,46 miljoni krooni.

 

Soolaste toodete esikolmik
1.OÜ Nopri Talumeieri Mädarõikavõie
2.OÜ Paadi Pagar tume rukkileib Mardi
3.OÜ Nopri Talumeieri sõir

Magusate toodete esikolmik
1. FIE Arvo Veidenbergi Pajumäe talus toodetud Mahe vaniljekreem astelpajukastmega
2.OÜ Delibalt Production MuMa glasuurkohuke trühvlilisandiga
3.-4.OÜ Delibalt Production MuMa glasuurkohuke küpsise ja jõhvikamarjamoosiga
3.-4.AS Värska Vesi “Värska Plus rabarber”

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus