Loteriivõitja selgunud

 Täpselt samas koosseisus käidi väljanäituselgi. Tõsi, Grete magas poole laadaloleku ajast isa, ema või vanaema süles maha.

 ?Kõige naljakam oli see, et nunnunäitusele, mida me kõige rohkem näha tahtsime, me lõpuks ei jõudnudki,? ütles Kristi Hannus. ?Küll aga nägime koerte esitlusel osalenud koeri ning ostsime lõngakorvi, käterätihoidja, Lätis tehtud leiba ning põdravorsti. Viimast ostame vist küll igalt laadalt, kus käime.?

Õhtul koju jõudes oleksid Kristi ja Hiljar laadapääsmed peaaegu minema visanud, aga siis mõtlesid, et las jäävad mälestuseks, ja panid need peegli peale. Esmaspäeval kavatses Kristi Postimehest võidunumbri välja otsida ja piletid ära kontrollida, aga unustas selle tegemata. Teisipäeval helistas Kristile aga ema ja ütles, et peaauhinna võitja pole veel selgunud. Ning dikteeris numbri.

?Ema helistas rohkem niisama nalja pärast. Aga kui ta numbri ütles, ei jäänud mul muud üle, kui vastata, et selle numbriga pilet on minu käes,? meenutas Kristi, lisades, et tavaliselt pole ta loteriiga kunagi midagi võitnud, välja arvatud need juhud, kui keegi teine pileti ostab. Bingo lotoga võitis ta näiteks siis, kui äi pileti ostis. Ja väljanäituse pääsmedki ostis ämm, mitte Kristi ise.

Kuna laadaloterii peaauhinnaks oli seekord teatavasti 25 000 krooni eest ehitus- ja remondimaterjali ASist Trelex AGS, siis ei saanud võitja auhinda kohe kohapeal kätte, vaid võttis vallavanem Urmas Astelilt vastu kena raamitud t?eki, et sellega Jõgevale Trelexi kauplusse minna ja materjalid välja valida. Eelmisel õhtul olidki Kristi ja Hiljar koostanud pingerea nendest materjalidest, mida vaja oleks. Ja seda, et kolmetoalises korteris elaval noorel perel üldse mingeid ehitusmaterjale vaja ei läheks, ei maksa kohe kartagi.

Esimene käik Trelexisse tehtigi eile koos vallavanem Urmas Asteliga.

 ?Laada peaauhinda valides mõtlesime, et see võiks pärineda mõnest kohalikust firmast ja kuna Trelex AGSiga olid meil juba head suhted kujunenud, siis otsustasime nende kauba kasuks,? ütles Urmas Astel. ?Ühtlasi saame sellise auhinnaga kaasa aidata kodukaunistamisele ? ja see on praegu väga kuum teema. Auhinna pani välja vallavalitsus, Trelex teeb aga omalt poolt materjalidele hinnaalandust ning kindlustab transpordi.?

Hannuste pere lubas aga tuleval aastalgi kindlasti Paunvere väljanäitusele tulla ning siis lõpuks ka nunnunäituse ära vaadata.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus