Lossi tänav saab peagi korda

Põltsamaa üks peatänavatest on taas korda saamas. Õigupoolest on küll Suure silla ja Lossi ristmiku vaheline lõik veel remontimata, aga sinna transiitteede meetmest raha saada ei õnnestunud ja esialgu proovitakse seda valla raha eest sõidetavamaks muuta.


„Lossi tänava remonditööd läksid täpselt nii nagu ehitaja oli planeerinud. Ka ilmad soosisid töid. Hetkel käib veel viimistlus: nõlvade ja peenarde täitmine ning tasandamine,” rääkis Põltsamaa vallavalitsuse teedespetsialist Aivar Aigro.

Tema sõnul alustati remondiga peale lihavõttepühi. „Kogu remonditava lõigu pikkuseks on 1,2 kilomeetrit, kuid Pargi tänava ja Tamme tänava vaheline lõik oli juba varem tehtud, kui toimus vee- ja kanalisatsioonitrasside paigaldamine. Liiklusohutuse parandamiseks paigaldati selle teelõigu jõe poolsele küljele teepiire. Suure silla ja Lossi ristmiku vahel teeme käesoleval aastal profiiliparandust, et see lõik sõidetavamaks muuta. Projekt selle teelõigu kohta on olemas,” andis Aigro ülevaate.

Osa Lossi tänavalt üles freesitud asfaldipuru on veel alles ja seda kasutatakse Põltsamaa linnatänavate korrastamiseks. Nii on kavas tänavu korda teha Eha, Õnne, Kuuse, Aia, väike lõik raamatukogu hoone kõrval olevast Lille tänavast ning Aia tänava lõik, mis asub Felixhalli kõrval. Samuti Selveri kõrvalt kuni E-Piima väravani ulatuv Välja tänava osa. Profiiliparandust on kavas teha Pikal tänaval ja väikesel lõigul Õuna tänavast. Kruusakattega teid on Põltsamaa linnas veel üle kahe kilomeetri, nende hulgas on ka mõned tupiktänavad. Kruusakattega tänavaid püütakse iga aastaga jõudumööda kõvakatte alla viia. Tänavu hakatakse projekteerima Põltsamaa-Esku kergteed. Teedespetsialisti sõnul toimub nüüdsest kergteede ehitamine omavalitsuste, mitte riigi rahastamisel.

Lähiajal hakatakse projekteerima ka Kesk tänavat, millega proovitakse realiseerida Roosilinna ideed. Kui selle realiseerimiseks rahastus leitakse, kaetakse Kesk tänav sillutuskividega ja sinna luuakse jalakäijate ala. Koos sellega on kavas remontida ka Kesk tänavalt Roosisaarele viiv sild.

Põltsamaa vallavalitsuse ehitusnõunik Kersti Viggori sõnul püüavad nad Roosilinna idee realiseerimisega edasi liikuda ja esimese etapina teha ära Kesk tänava alates Silla tänavast kuni Kesk ja Kuperjanovi tänava ristmikuni ning kaasata projekti ka kultuurikeskuse esise platsi. Viggori sõnul loodavad nad tuleval aastal Roosilinna esimese ehitusetapiga alustada, ehkki hetkel pole teada, milliseks kujuneb selle projekti hind.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus