Lõpuks ometi ka „Talve”

Rahvakirjanik Oskar Lutsu Palamuse ainelised suurteosed „Kevade”, „Suvi” ja „Sügis” on kõik jäädvustatud mängufilmidena kinolinal ning kirjutatud Eesti rahva südametesse. Nüüd saab täidetud ka viimane puuduv aastaaeg ehk lüli selles loetelus – „Talve”. Nimelt algasid sel nädalal Palamusel samanimelise filmi võtted.


Jättes siinkohal kõrvale kirjandusekspertide arvamused, et „Talve” pole üldse Lutsu kirjutatud (või pole seda vähemalt osaliselt), ei vähenda see põrmugi ootust nimetatud filmi vastu. Taas saab meie maakond endale sära ja aupaistet ühe oodatud filmi tegevuspaigana. Kaunil Vooremaal on põhjust särada ja ennast näidata. Veelgi enam lisab sündmusele väärtust tõsiasi, et uue filmi stsenarist on meie oma mees – Martin Algus.

Nii astub Algus Lutsu kõrvale filmiga, kus Alguse sõnul täidab ekraani lutsulik eluterve huumor, kirglik armulugu, põnev ajalooline taust ja muidugi hingematvalt kaunis Vooremaa loodus. Alguse kirjutatud „Talve” on filmitegijate sõnul üks ilus, naljakas ja samamoodi põnev armastuslugu keerulistest aegadest, kus Lutsu tegelaste vanem põlvkond nooremale teatepulga üle annab.

Alguse sõnul on filmil raamatuga erinevusi päris palju. Sest filmitegijate suur eesmärk ongi olla linateoses lutsulikum ja põnevam kui algmaterjal ise. Jääb ainult põnevusega oodata, millisena püüab Algus end lutsulikus keskkonnas määratleda ja kuidas publik selle vastu võtab.

blog comments powered by Disqus