Lõpuks ometi!

Mustveesse nüüdisaegse sadama rajamisest on nii ammu räägitud, et inimesed on sellest juba väsinud. Mis kõik sinna küll juttude järgi rajatama pidi! Majandusolud on aga vahepeal muutunud ja kõrgelennulistes plaanides on tehtud tõsiseid korrektiive. Üks on nüüd aga selge – lõpuks ometi on võimalik Mustvee sadama ehitusel kopp maasse lüüa!

Peipsimaa arengukonverentsil ütles Räpina vallavanem, et kui hakata Alajõelt tulema, siis pole järve kaldal ühtegi sadamat, kuhu järvelt tulija sisse pääseks. Lämmijärves arendab oma sadamat Räpina vald, seal on juba kai olemas ning muulegi rajatud.

Nüüd on ka Mustveel reaalne lootus ükskord ometi oma sadam saada. Ja kui kõik hästi läheb, siis alustatakse töödega juba tänavu. On töid, mida saab talvel teha. Näiteks tuleks kai tarvis vaiad maasse lüüa, sest siis on pinnas kõvem ja vesi madalam. Vastasel juhul peaksid ehitajad ootama juunikuuni. Piiriülese koostööprogrammi raames Eesti-Vene ühisprojekti “Majanduslikult jätkusuutlik ja keskkonnasäästlik Peipsi järve piirkond” toetusleping näeb ette, et sadam peab valmima 2014. aasta lõpuks. 

15. november 2012

blog comments powered by Disqus