Loovuse algeid otsides

 

Töötute tööharjutus näeb tavaettekujutuses välja nii, et inimestele antakse rehad kätte ja saadetakse parki koristama. Tormas anti tööharjutusel käijatele kätte aga hoopis pintslid, ehtesavi ja laastud ning pandi nad maalima, voolima ja korve punuma.

“Eelkõige püüdsime leida inimestes üles loovuse alged. Käsitööoskus võib aga aidata ka leiba teenida, eriti neil, kellel pole mingil põhjusel võimalik kodunt kaugemale tööd otsima minna,” ütles Torma valla pikaajalistele töötutele tänavu märtsist juunini tööharjutusi korraldanud MTÜ Torma Huvikojad eestvedaja Erika Aasa.

Programmi “Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine aastatel 2010-2011” raames toimuvate ja struktuuritoetustest rahastatavate tööharjutuste korraldamiseks viib Töötukassa kaks korda aastas läbi vastava hanke ning Torma Huvikojad osutusid viimasel hankel edukaks. Tööharjutusele suunatutel oli kohustus igal tööpäeval kohal käia, kord nädalas tegelesid nendega ka nõustaja ja psühholoog.

Kui MTÜ Torma Huvikojad kolm aastat tagasi loodi, oli selle liikmete “helesiniseks unistuseks” restaureerida vallale kuuluv muinsuskaitse all olev Torma ringtall, käivitada seal püsivalt tegutsevad töötoad ning muuta unikaalne hoone sel viisil tõeliseks turismimagnetiks. Sellele unistusele tõmbas kriipsu peale mai alguses tallis puhkenud tulekahju.

Kepikõnnisarja “Kõnni terviseks” jätkamast ei takista Torma Huvikodadel aga miski. Kepikõnnile kutsutakse oma valla ja kaugemat rahvast kahel korral aastas ning iga kord erinevasse Torma valla piirkonda. Valida antakse kolme erineva pikkusega ringi vahel, kõndijad saavad kaasa raja skeemi, millel info tee äärde jäävate vaatamisväärsuste kohta. Nii saadakse trenni tehes üksiti uusi teadmisi.

Torma Huvikodade noortekojale on hangitud projektirahaga surfirulad. Talvel käisid kohalikud noored nendega Torma vanas spordihoones Kaspar Aasa juhendamisel trenni tegemas. Rulasurfamist käiakse näitamas ja õpetamas ka mitmesugustel noorteüritustel. Torma Huvikodade kunsti- ja käsitööõpetajadki on “mobiilsed”, st valmis kohale tulema, kui keegi mõnd sedalaadi koolitust või töötuba läbi viia tahab.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus