Lootes püsisuhtele raamatuga

Juba üle kahekümne aasta pühendame sügisel  raamatukogudele ja järelikult ka raamatutele tavalisest suuremat tähelepanu.

Tänavu kestavad raamatukogupäevad, mille võtmelauseks “Kohtume raamatukogus”, ametlikult 20.- 30. oktoobrini, tegelikult alustasid aga raamatukogutöötajad ettelugemispäevade, uute raamatute tutvustamise ja muu lugejaid aktiviseerivaga märksa varem, sest tuleval nädalal on koolijütsidel teatavasti vaheaeg ja siis on neid raske kuhugi kollektiivselt kogunema saada.

Sellesügisestel teemapäevadel pannakse kirjavarakantsides  rohkem rõhku ka põlvkondade sidususele. Raamatukogutöötajatel tuleb aga ikka ja jälle aeg-ajalt tõdeda, et kui enamik  keskealisi ja eakamaid  peab  oma parimaks sõbraks raamatut ja alles seejärel teleriekraani, siis mudilaste ja koolijütside tähelepanu on iga aastaga järjest raskem kirjasõnaga köita: raamat ju ei häälitse ega pillu sädemeid nagu arvutiekraan!

Lootus sureb aga teatavasti viimasena. Ikka pingutavad nii (vana)vanemad kui raamatukogutädid selle nimel, et osagi noorest põlvkonnast raamatuga püsisuhte looks, st lugemisse kiinduks ja tänu sellele suure vaevata õigekirja omandaks.  

18. oktoober 2012

blog comments powered by Disqus