Loomemajanduse tähtsus kasvab kogu maailmas

2009. aastal Tartu linna poolt asutatud SA Tartu Loomemajanduskeskus koordineerib katusorganisatsioonina loomemajandust Tartus ja Lõuna-Eestis, jagades infot ja pakkudes alustavatele loovettevõtjatele inkubatsiooniteenust. Keskusele kuulub kolm maja Tartus Kalevi tänaval. Äsja sai  seal kasutusloa renoveeritud puithoone, mis majutab tulevikus 14 loomeettevõtet.
Loomemajanduse tähtsus kasvab kogu maailmas. Eestis on see majandusharu viimastel aastatel hoogsalt arenenud ja valitsuskoalitsioon seab loomemajanduse tugiteenuste arendamise oma tegevuses olulisele kohale. Tartu Loomemajanduskeskuse inimesed oskavad oma asja ajada ning Tartu linn ja loomemajandusettevõtted saavad sellest ainult kasu. Septembris lõplikult avatav hoone on korda tehtud muinsuskaitseline ehitis. Peatselt on valmimas kolmaski maja. Keskuses on seni äriplaane kaitsnud 55 ettevõtet, neist 36 soovib ruume rentida Kalevi tänava majades. Praeguseks on keskuse uues majas kodu leidnud filmikompanii Pimik, maastikuarhitektuuribürood Tajuruum ja Ökodisko, kunsti- ja disainikauplus Disainimaja ning 3D ja 4D programmeerimisega tegelev ettevõte Visar Studio. Iga töökoht, kus leiavad erialast rakendust loomeinimesed, on väärtus omaette ja kes saab olla loojale parem tööandja kui ta ise!
Loomemajanduskeskusele kuuluvate Kalevi 15 ja Kalevi 17 hoonete renoveerimine läheb kokku maksma 933 279 eurot (14,6 miljonit krooni). Hoonete renoveerimist rahastab EAS avatud loomemajanduse tugistruktuuride toetamise meetmest. Tartu linn kaasrahastab ehitust 383 470 euroga (6 miljoni krooniga).

LAINE RANDJÄRV, Riigikogu aseesimees

blog comments powered by Disqus