Loomasõbrad koguvad tänavakiisudele toitu ja kassiliiva

Mustvee Konsumist ja Jõgeva Kaubahallist võib terve kuu jooksul leida annetuskorvi, kuhu saab tänavakasside tarbeks jätta kassitoitu ja liiva.


Mõttele tuli Mustvee kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina. „Neljapäeva õhtul käisin Konsumis vaatamas, korv oli täis ja esimene ports läheb Tartu Kassikaitse poole teele,“ rõõmustas ta reede hommikul.

Jõgeva Kaubahalli tuli annetuskorv neljapäeval ja seda loomasõbra Diana Tuule eestvedamisel. „Diana nägi me üleskutset. Jõgeva Kaubahalli juhataja oli väga vastutulelik ja nii korv üles saigi,“ rääkis Laidi Zalekešina.

„Kaubahalli Coopi toiduosakonnast küsides oli juhataja nii armas, et lubas uurida, kas tohin korvi ka Jõgevale panna. Juba järgmisel päeval helistas ta tagasi ja rõõmustas sellega, et kogumiskorvi võib üles panna. Laidi oli jälle nii armas, et lubas kasti küljes oma plakatit kasutada. Nii ta siis sinna sai,“ rääkis Tuul.

„Mina tegin seda selleks, et need, kes tahavad aidata, saaks seda teha lihtsalt ja kodu lähedal. Ja et abi ise jõuaks ka kodukoha lähedale,“ lisas Tuul.

Annetatud kassitoit ja -liiv jagatakse nii Tartu Kassikaitsele kui ka Vaimastveres tegutsevale MTÜ-le Paita Mind. „Tartu Kassikaitse eesotsas Kristina Sobolevaga on meid hästi palju aidanud. Hästi paljud Mustvee kassid on just Tartu Kassikaitsesse viidud,“ rääkis Zalekešina.

Lisaks sellele aitab Kristina Soboleva aktsioon korjata raha Mustvee kassidele. „Mustvee valla raamatukogud annetasid oma mahakantud raamatuid ja Kristina tegi sellest oksjoni. Raamatuid saab osta ja raha läheb Mustvee kiisude toetuseks,“ ütles Zalekešina. Oksjoni kohta saab rohkem infot vanaraamat.ee.

Ka MTÜ Paita Mind eestvedajale Merle Torimile jagub Mustvee kultuurikeskuse juhatajal kiidusõnu. „Ta on tõesti tubli. Tema hoole all on Vaimastveres üle 70 kassi,“ nentis ta. See tähendab, et annetatud toit ja liiv kuluvad vabatahtlikele organisatsioonidele rohkem kui marjaks ära.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus