Loomapargis on rahutu aeg

RMK Elistvere Loomapargis on käsil ulatuslikud ehitus- ja remonditööd.</span>

Meie kõige suurem uudis on kahtlemata loomapargi keskusemaja  valmimine, mis ehitatakse ümber kunagisest kauplusehoonest pargi külje all,” rääkis RMK Elistvere Loomapargi juhataja Sirje Saul, kelle sõnul jõutakse lindilõikamiseni loodetavasti jaanuaris või veebruaris.

Maja keskosa on kahekordne, ühekordsesse ossa tulevad tualettruumid ja garaazh, teise tiiba personali tööruumid ja puhkenurk. Peauksest  siseneb külastaja avarasse fuajeesse, kus asub klienditeenindaja lett-infolaud. Fuajeest viib trepp teisele korrusele, kus asub looduskeskus, mille peamise osa moodustab suur õppesaal ja selle ees olev näitusteruum,” kirjeldas loomapargi juhataja peatselt valmivat hoonet.

Tööd käivad ka neljajalgsete olmetingimuste parandamiseks. “Piisonite suures koplis on nüüd vaheaed  ja söötmishoone, kuhu loomad vahel ka varju minna saavad. Ka loomade hooldajal on nüüd oma tööd lihtsam ja mugavam teha. Uus on ka põdra aedik, sealgi on nüüd olemas varjualune-söötmishoone. Põder saab “soolaleivapidu” pidada jõulupühade paiku,” rääkis loomapargi juhataja.

Rebaste, kährikute ja oravate uued  aedikud saavad Sirje Sauli kinnitusel valmis  jaanuaris, kui valmib ka  keskusehoone ümbruse haljasala.

“Valmivad ka uued teed. Tiik on süvendatud ja puhastatud. Närilistemaja ümbrus on juba uue kivisillutise all, see laieneb peagi ka uue keskusehoone ümbrusse,” loetles ta valmivaid objekte.

Nii ehitus- kui haljastustöid teeb loomapargis Jaagor Grupp OÜ. 

“Meie praegune kaevamine, müristamine ja masinaterohkus on ka külastajatele kahtlemata häiriv, kuid me peame selle koos üle elama, et loomapark uueneks ja järjest kaunimaks saaks,” tõdes pargi juhataja.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus