Loomapargis on ärev aeg

Elistvere Loomapargi perenaise Asta Sarve sõnul läheb nende valdustes elu praegu ärevaks just sõraliste seltskonnas.

?Loodus kutsub meie hoolealuseid sama tugevalt ja vastupandamatult kui päris-metsaelanikke, selle vastu ei saa. Pole mingi ime, et neil tekib kiusatus jalga lasta ja vaba seltsielu nautida.

Eriti hoolega tuleb silm peal hoida põdrapullidel Pokul ja Jokul, kelle paturegistrisse on juba varasematel aastatel üht-teist kogunenud,? rääkis Asta Sarv. Seetõttu on tänavu põtrade aeda tublisti kindlustatud, ärevamateks aegadeks pandi aga Poku ja Joku kui kogemustega jooksikud eraldi aeda, mis on pargi eesmises osas ja rohkem töötajate silma all. Parimates aastates põdrahärrad on aga üpris murelikud, sest pruudiprobleem on neil täitsa tõsine. Ei anta ju loomariigis välja vastavat ajalehte, kus olemas rubriik Otsin härrat/daami?

Seltsielu elavnemist on oodata ka hirveperel. Ka nende pulmade vastu on loomapargis valmistutud. Et kaks parajas vanuses hirvepulli omakeskis sarvede abil selgeks teha ei üritaks, kumb tegelikult kõvem mees on, pannakse hirverahvaski sügiseks sündsalt paarikaupa aedikutesse ? loodetav abielupaar kenasti koos. Ka on tugevdatud nende aeda, et ?meesperel? ei tekiks kiusatust kusagile kaugemale üle aisa lööma minna. Ja mine seda õrnemat sugugi praegusel ajal tea?

Läinud kevadel olid mäletatavasti õnnelikud ajad noorel metsseapaaril, kes said viie triibulise tite omanikuks. Pärimisele, kuidas käib praeguseks viie notsunooruki käsi, vastas Asta Sarv, et noored sead on leidnud ja leiavad kõik endale uued kodud. Seda põhiliselt eesmärgiga mitte rikkuda loomapargi searahva geneetilisi omadusi, st et ei tekiks lähisugulaste ?abielusid?.

Loomapargi elanikke ei müüda kunagi kuhugi, vaid kõne alla tuleb ainult kinkimine või mõne teise looma vastu vahetamine. Noored metssead saavad uue elupaiga peamiselt turismitaludes, kus nende pidamiseks ja külastajatele näitamiseks ametlik luba olemas.

Ühest sellisest talust tuuakse aga omakorda Elistverre värsket verd: detsembris-jaanuaris, kui searahvas tavaliselt pulmi peab, jõuab noorele kuldile Gerdile, kes kevadel esimest korda isaks sai, kohale uus pruut.

Ilveseema Ene kolm lapsukest on aga praegu kolmekuused, parajas müramiseas ja näitavad ennast õhtupoolikuti üsna meelsasti ka külastajatele. Loomapargi väravad on uudistajatele valla kella 16ni.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus