Loomapargis olid külalisterohked jõulud

Metsasõbra kalendris on kirjas üritus “Jõulud loomapargis”. RMK Elistvere Loomapargi rahvale tähendas see, et advendiaja nädalalõppudel oldi tavalisest veelgi külalislahkemad.

Ühtekokku kaheksal päeval toimunud programmi raames võeti  end eelnevalt kirja pannud ekskursioonigruppe tasuta vastu,  tutvustati neile pargi asukaid, räägiti jõulukommetest ja tehti vastastikku kingitusigi.

Kui palju tänavu loomarahval jõulukülalisi käis ja kuidas läks pühade juurde kuuluv kinkide tegemine-saamine, sai küsitud loomapargi juhatajalt Sirje Saulilt.

“Detsembrikuu nädalalõppudel käisid meil külas peamiselt koolilapsed. Osalejaid oli kokku üle kahesaja viiekümne ja kahju on vaid sellest, et gripilaine tõttu mõned külastuse ära ütlema pidid. Ka väga külmadel päevadel jäi lapsi tulemata,” rääkis Saul, kelle kinnitusel ei unustanud külalised loomadele ka jõulukinke tuua. Toodi porgandeid ja õunu, pähkleid ja muudki söödavat. Loomad olid samuti oma fännidele mõelnud ja pakid valmis pannud. Kirjad neil kuulutasid, et tegemist on kitse, põdra ja põhjapõdra pabulatega…. Kinke avades ilmnes aga siiski, et pargiasukatel on väga arenenud huumorimeel, sest pakkides olid šokolaadiglasuuris rosinad, pähklid ja mandlid!

“Õhkkond oli pidulik ja sõbralik. Ekskursioon tehtud, koguneti tee- ja piparkoogilaua ümber, kus meie päkapikk Piia Poolak jõulukommetest rääkis. Eriti tore oli grupp Tallinna 21. Koolist, kus palju poistekoori lauljaid seltskonnas. Nemad võtsid üles jõululaulud, mida kõik kaasa laulda said. Mulle tundus ja ma loodan, et kõik külalised jäid rahule,” rääkis Sirje Saul.

Jõulupühad on nüüd möödas, kuid minevikuks pole saanud lumi ja külm ilm. Seepärast tundis Vooremaa huvi, mida teeb praegu loomapargi üks populaarsemaid ja tuntumaid elanikke karu Karoliina, kes enne lume tulekut põhkupugemisele ei mõelnudki.

“Mõmmik on unine ja söögiisu on tal kehv,” tunnistas loomapargi juhataja, avaldades arvamust, et kui ilm märjaks ja soojaks ei pööra, teeb Karoliina vähemalt põgusa tuku.

Lumi on küllaltki sügav ja et kahe külma vahel ka sulale minna jõudis, on sel koorikki peal. Sestap ei unustata loomapargis neljajalgseid, kes vabas metsas toiduotsinguil ringi uitavad. Aia taga on kindel koht, kuhu neilegi üht-teist hamba alla panekuks viiakse ja metsaelanikud ei pane põrmugi pahaks, et  tegemist on selle söögipoolisega, millele pargiasukad ninaga visanud on.

Sirje Sauli sõnul on tänavu esimest korda aia taha üles pandud ka lindude söögimajad.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus