Loomapargil on juubel

Kell 15 avatakse infotelgis mitu näitust ja toimub  metsameeste meeskoori Forestalia kontsert, kuhu on oodatud kõik loomapargi toetajad ja sõbrad ning loodushuvilised. Kuna sellel üritusel ei saa tervislikel põhjustel osaleda  loomapargi vaimne isa Kaupo Ilmet, siis päris sünnipäevapidu  peetakse loomade kaitsepühaku Assisi Franciscuse mälestuspäeval 4. oktoobril.

Idee rajada Elistverre loomapark pärines Saksamaa nõustamisfirma Komplan  ettevõtluskonsultantidelt, Eesti Metsaseltsi esimehelt Kaupo Ilmetilt ning tollaselt Tabivere vallavanemalt Kalev Raudsepalt. Erinevate huvigruppide üksteist mõistev koostöö aitas mõtte teoks teha. Koostöö on seegi, mis on aidanud loomapargil jõuda  esimese arvestatava juubelini.

Loomapargil on läinud hästi ja see on pälvinud palju tunnustust. President tunnustas Elistvere loomaparki 1998. a konkursil “Kaunis Eesti kodu? kui üht võimalikku lahendusteed endise mõisapargi korrastamisel ning maastikukultuuri taastamisel ja parandamisel. 1999. a tunnistati loomapark Lõuna-Eesti parimaks turismiobjektiks ning 2000. a pälvis see UNICEFi peaauhinna, puidust kiikhobu kui kõige lastesõbralikum koht Eestimaal.

Kuni aastani 2002 oli loomapark SA Vooremaa Looduskeskus hallata. Pärast seda on hallanud ja arendanud loomaparki Eesti Metsaselts. Lihtne on üks huviväärsus rajada, palju keerulisem on seda hoida ja arendada. Eesti Metsaselts on sellega hästi toime tulnud. Kui palju selleks vaeva on nähtud, teavad kõige paremini  loomapargi projektijuht Kaupo Ilmet ja praegune perenaine Asta Sarv koos abilistega.

Oma kümnendal sünnipäeval on loomapark teelahkmel. OÜl Artes Terrae on Riikliku Looduskaitsekeskuse Jõgeva-Tartu regiooni tellimisel valminud Elistvere pargi tsoneering. See väärtustab eelkõige ajaloolist mõisaparki ning jätab loomapargi selles teisejärguliseks. Sellest lähtuvalt tuleb senitehtu üle vaadata ja paljut muuta. Loomapark kui loodus- ja turismiobjekt on senini hästi toiminud, mille kinnituseks oli  2006. a  64 000 külastajat. Kas see on nii ka ümberkorralduste järel, ei ole päriselt selge.

ENE ILVES

blog comments powered by Disqus