Loodushuvilisi oodatakse pühapäeval Siimusti-Kurista terviserajale

Eeloleval nädalavahetusel toimub looduskaitsekuu raames arvukalt matku mitmel pool üle  Eesti. Jõgevamaal on loodushuvilistel võimalus minna pühapäeval, 27. mail matkama Siimusti-Kurista maastikukaitseala terviserajale. Matka juhi Sirja Ohakase sõnul liigutakse oosi harja mööda. Matka käigus tutvutakse Siimusti linnamäe ja lauluväljakuga, samuti uudistatakse Siimusti keraamikatööstust ja tutvutakse Kiigemetsa kooli õpperajaga.

Ohakase sõnul on keraamikatööstus Siimusti sümboliks ja seetõttu on mõistlik matka käigus seda ettevõtet lähemalt vaatama minna.

Kiigemetsa kooli õpperajal on mitmed puud infotahvlitega tähistatud, samuti saab uurida lähemalt prügi sorteerimist tutvustavat infotahvlit jne. Sirja Ohakas lausus, et matkarada kulgeb enamasti puude varjus ja palava ilmaga peaks see liikumiseks igati mõnus koht olema. Matkajad võiksid kaasa võtta joogipudeli, peakatte ning riietuda nii, et kogu keha oleks kaetud, sest meie metsades on alati olemas puugioht.

Et tegemist on kõigile Jõgevamaa elanikele mõeldud ettevõtmisega, on teretulnud kõigi  kolme piirkonna huvilised. Matkajad kohale sõidutav buss väljub pühapäeval kell 10.00 Põltsamaa kultuurikeskuse juurest, kell 10.30 Jõgeva kultuurikeskuse juurest ning kell 10.40 Kiigemetsa kooli parklast. Tagasi Põltsamaale jõuab buss kell 15.40.

Matka marsruudi välja valinud keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Elo Raspel lausus, et vanematele Jõgevamaa inimestele on Siimusti kant üsna tuttav, aga noorematele mitte.

„Siimusti on vaatamist väärt ja sealsed terviserajad korda tehtud,” kinnitas ta, lisades, et alati ei pea kodust kaugele minema, vaid tasub avastada ka koduümbruse huviväärsusi.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus