Loodusfotograaf külastas Endla raba

Eesti loodus väärib külastamist mitte ainult suvel, vaid kõikidel aastaaegadel. Lisaks oma tavapärastele lemmikkohtadele tasub aeg-ajalt võtta ette seiklusi ka vähem külastatud paikadesse. Just selliseid kohti külastas loodusfotograaf, kes jagab muljeid, mida avastamata paigad pakkusid.


Loodusfotograaf Priidu Saart on suur loodushuviline, kes võtab hea meelega vabadel hetkel ette mõne fotoretke. „Olen palju kohti läbi käidud, mistõttu vahel tunnen, et Eesti hakkab väikseks jääma ning seetõttu piilun üha rohkem välisriikide poole,“ lausus Saart.

„Just sel põhjusel otsustasingi vastu võtta Huawei väljakutse „Avastamata Eestimaa“ ning minna uitama seni Eestimaa vähekäidud paikadesse. Jäädvustasin oma seiklused käepäraselt Huawei P30 Pro nutitelefoniga,“ selgitas Saart, miks ta põneva projekti vastu võttis. 

„Kuna minu üheks suureks lemmikuks on rabad, siis külastasin ka Endla raba. Sealne hommikune päikesetõus on ebamaine – mõnusalt udune hommik võimaldas ägedate fotode jäädvustamist,“ jäi Saart rahule. 

Saarti sõnul on Eesti loodus midagi tõeliselt erilist, mistõttu tasub seda avastama minna igal aastaajal. „Inspiratsiooni uute kohtade avastamiseks saab näiteks loodusfotograafide Instagramist, RMK lehel on hea ülevaade looduskohtadest ja ööbimisvõimalustest, alati on abiks ka Google ning Google Maps,“ loetles Saart, lisades, et hea soovitus on külastada ka fotokonkursile InFocus Awards esitatud töid, sest sealt saab ideid põnevate looduspaikade avastamise ning külastamise kohta erinevates riikides.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus