Looduses peab liikuma vastutustundlikult

Riigis välja kuulutatud eriolukorra tõttu tuleb tähelepanelik olla ka looduses liikudes, vältida rahvarohkeid matkaradu ja hoida distantsi teiste liikujatega.


„Riigimetsa matkarajad on viimastel päevadel osutunud looduses liikujate seas väga populaarseks. Kahtlemata on väga hea võimalus hoida värskes õhus tervist ja tugevdada immuunsüsteemi. Küll aga tasub koroonaviiruse leviku tõkestamiseks meeles pidada, et radadel tuleb hoida distantsi teiste inimestega ning järgida kohapealseid suunaviitu, et vähendada vastutulevate inimeste hulka,“ lausus Marge Rammo, riigimetsa majandamise keskuse (RMK) külastuskorralduse osakonna juhataja.
RMK-l on üle Eesti sadu külastusobjekte, seega on riigimetsas ruumi kõigile, tuleb vaid külastatavust hajutada. Suurte rahvahulkade ühte piirkonda koondumise ja sellega kaasneva nakkusohu vähendamiseks tuleb vältida ülipopulaarseid külastusobjekte, nagu Viru raba ja Keila-Joa park, ning avastada vähemtuntud paiku. Enim külastatud matkaradade väisamist võiks vähendada ka seetõttu, et see koormab konkreetse objektiga seotud keskkonda. Rahvarohkete radade kohta leiab infot RMK kodulehelt „Loodusega koos“.
„Kui matkaraja juures asuvas parklas on üle kümne auto, tasub sõita edasi ja leida rakenduse või kodulehe abil järgmine, vähemkülastatud objekt. Kuigi RMK külastuskeskused on klientidele suletud, saab küsida meie teabejuhtidelt soovitusi metsapuhkuseks e-posti aadressil loodusegakoos@rmk.ee,“ jagas Rammo soovitusi.
Kindlasti tuleb jälgida, et looduses rännates ei jäetaks endast maha taskurätte, joogitopse, toidunõusid jmt, mida loodusesse on kaasa võetud ning mis võivad teisi inimesi ja keskkonda ohustada.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus