Lõkketulest süttis kulu

Kui volbriööl suudeti Jõgevamaal lõkketuled kontrolli all hoida, siis reedel, 2. mail sai hooletusest lõkke põletamisel alguse kulu põlemine Tabivere vallas Elistvere külas. Päästjad jõudsid kustutada põlengu enne selle väga kaugele  levimist.

Ühel korral käisid päästjad Mustvee linnas Tartu mnt kustutamas ohtlikke lõkkeid, pühapäeva õhtul oli samal tänaval hooletusest lõkke põletamisel süttinud paarikümne ruutmeetri ulatuses kulu, mis kohale saabunud päästjate poolt materdades ja vee abil kustutati. Laupäeval kutsuti päästjad kustutama Tabivere vallas Äksi külas põlevat prügihunnikut.

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) andmetele tuginedes on praegu suures osas Eestist kehtiv IV tuleohu klass, mis tähendab seda, et tegemist on suure tuleohuga. Ilmaennustus prognoosib sooja ja see tõstab riske kulu- ja metsapõlengute tekkimiseks. Lõuna-Eesti Päästekeskuse teeninduspiirkonna kuue maakonna operatiivkorrapidajad ja tuleohutusjärelevalve inspektorid ning keskkonnainspektsioon teostavad seiresõite, et kontrollida kulupõletamise keelust ja lõkke tegemisel tuleohutusnõuetest kinnipidamist.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus