Lõi iseenda rekordit

Torma Põllumajandusosaühingu lehm Tare püstitas 4. aprilli kontroll-lüpsil uueks Eesti päevalüpsirekordiks 84,6 kg. Ka eelmine, 0,9 kg võrra väiksem päevase väljalüpsi rekord oli Tare nimel ja selle püstitas ta eelmisel, 4. märtsi kontroll-lüpsil.

Teisel kohal püsib Eesti lehmade päevalüpsi edetabelis Kehtna Mõisa OÜ lehm Trilla, kes lüpsis tänavu 5. jaanuaril 82,1 kg piima, ning kolmandal kohal Põlva Agro OÜ lehm Semu, kelle möödunud aasta 2. juuli päevatoodang oli 80,7 kg.

Tare on sündinud 2004. aasta 2. septembril ja praegu on ta kolmandal lüpsil.

“Ega me selle loomaga muud pole teinud, kui talle hästi süüa andnud,” ütles Torma POÜ juhataja Ahto Vili. “Loomakasvatajal muid valikuid polegi: kitsastele aegadele ja kesisele piimahinnale vaatamata tuleb ka praegu jätkata loomade korralikult söötmist. Kui midagi ära jätta, võib terve karja ära rikkuda. Meie ei saa tööstusettevõtte moodi masinaid paremate aegade saabumiseni seisma jätta.”

Jõudluskontrollikeskuse märtsikuu kontroll-lüpsil oli 20 enam piima andnud lehma hulgas seitse Torma lehma, kusjuures esikolmikusse teiste majandite loomi ei mahtunudki.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus