Lohusuus saab laupäeval kalaroogasid maitsta

Huvi laadal kauplemise vastu on  väga suur. Kui eelmisel aastal oli kaupmeeste käsutuses seitsekümmend müügikohta, siis tänavu jääb sellest Lohusuu valla nõuniku Aire Jago sõnul kindlasti väheseks.

Tinglikult on laada kava jagatud kaheks: päevane laadaüritus ja õhtune simman.

Laadal on lisaks kalatoitude- ja püügitarvete ning käsitöö ostmisele võimalik osaleda ka mitmesugustel võistlustel nii maa kui vee peal, esinevad kohalikud isetegevuslased. Rahvast lõbustavad Voldemar Kuslap ja Margus Abel, kirikukontserdil esinevad aga Virumaa Poistekoor, saksofonist Virgo Veldi ning harfimängija Tatjana Leppnurm. Laadalised saavad külastada ka näitusi ning muuseumi.

Õhtul kell kuus algaval  simmanil esinevad ansamblid Hoia ja Keela, Genialistid ning Villu Tamme ja J.M.K.E. Keskööl on ilutulestik ning mitu tundi saab veel tantsida Jolly Bandi ning tantsutüdrukute Show Dance Viva saatel.

Lohusuu Rannakultuuri Seltsi korraldatud kalalaat toimub kolmandat korda ning sellest on kujunenud Peipsi-äärse piirkonna  kalatoidu, kodumaise käsitöö, õlle ja muusika pidu. Eelmisel aastal külastas Lohusuu kalalaata vähemalt 5000 inimest.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus