Lohusuu memmede tantsurühm osales filmivõtetel

Lohusuu memmede tantsurühma „Elame veel” suvi möödus väga tegusalt ja kiiresti. Kuna vald sai suuremaks, suurenes ka meie kollektiiv. Tantsime koos Avinurme eakatega. Tänu sellele avardusid ka võimalused põnevamaid tantse õppida ja rohkem esineda.

Nii kutsuti meid esinema Avinurme Puiduaita Rootsi turistidele, kes olid tulnud meie maa ja inimestega tutvuma. Rootslasi huvitasid ka meie rahvariided. Tantsisime kahel korral ja esitasime kokku kuus tantsu.

Esinesime veel Avinurme tünnilaadal, Lohusuu jaanitulel, Kuremaal memme -taadi kevadpeol. Tänu meie õpetajatele Alli Kaaramaale ja Maie Soosalule võeti meie esinemisi suure aplausiga vastu.

Konkursi korras õnnestus Lohusuu tantsumemmedel ja pensionäridel osa võtta ka mängufilmi „Klassikokkutulek 3” võtetest. Olime filmis vanadekodu elanikud, kes igaüks oma asja ajasid. See oli meile kõigile esmane kogemus näha, kuidas ühte filmi tehakse. Päris näitlejad võtsid meid kui võrdseid ja aplodeerisid meie tugevalt.

Oleme püüdnud osa võtta ka nendest üritustest, mis toimuvad meie lähikonnas. Vaatasime üheskoos Avinurme suveteatri etendust „Magus pudel” Kauksi puhkemaja õuel. Külastasime vastremonditud Iisaku muuseumi, mis on kahest majast koosnev suur ja huvitav hoone. Saime sealt teadmisi kohalikust ajaloost, „poluvernikutest“ ja kaasaegsest moekunstist.

Lohusuu kalalaadal olid meie pensionärid kalasupikonkursil ainukesed osalejad ja konkursi võitis Evi Gusseva.

Meie suvi lõppes Mustvee valla 2. laulu- ja tantsupeoga ning eakate päeva tähistamisega ansambel „Laine” muusika saatel Mustvees. Täname siinkohal Mustvee vallavalitsust, kes on meie tegemisi igati toetanud ja meid alati transpordiga abistanud.

ELVE IILA

blog comments powered by Disqus