Lõhaveres kõlab Villem Kapi ooperi kontsertettekanne

Heliloojatele Kappidele pühendatud XI Suure-Jaani muusikafestivali peetakse tänavu 15. -23. juunini. Juubelid on kõigil: Artur 130, Eugen 100 ja Villem 95. Samas tähistatakse ka Eesti Vabariigi 90. aastapäeva ja 800 aasta möödumist eestlaste vabadusvõitluse algusest.

Teisipäeval kell 12 avatakse Artur Kapi Ühingu majas Köleri tn 2 Jaanus Siimu fotonäitus “Suure-Jaani muusikafestival”, kell 14 on heliloojate Kappide majamuuseumis tasuta kontsert ja kell 17 mälestushetk Suure-Jaani kalmistul, kuhu on maetud heliloojad Kapid, Mart Saar ja Julius Vaks.

Festivali suur avakontsert toimub kell 19 Suure-Jaani Gümnaasiumi uues spordihoones. 

Lugu Sakala vanemast

Tänavuse festivali tipphetk on kolmapäeval, 18. juunil kell 20 Lõhavere linnamäel, kus saab teoks festivali kunstilise juhi Andres Uibo ammune unistus: kõlab Villem Kapi ooperi “Lembitu” kontsertettekanne.

Villem Kapi teema juhatab aga sisse kolmapäeval kell 13 Kappide majamuuseumis toimuv “Lõunatund Villemiga”, kus helilooja Villem Kapist räägib tema sõber Ain Erik ja tema loomingut esitavad helilooja pojatütre Lilian Kapi õpilased.

“Eesti Vabariigi 90. aastal antav suurejooneline etendus on pühendatud eestlaste vabadusvõitluse 800. aastapäevale. Linnamäel rullub kuulajate ees lahti lugu Sakala vanemast Lembitust, tema pojast Meelisest, liivlaste vanemast Kaupost, tema tütrest Marest, ordumeistrist, rüütlitest ja munkadest ehk eestlaste vabadusvõitluse lõpust, millele järgnes orjaöö,” kirjeldas sündmust Suure-Jaani vallavalitsuse avalike suhete spetsialist Leili Kuusk.

Osalevad ERSO, RAM, Ellerhein, Rahvusooperi Estonia solistid  Heli Veskus, Rauno Elp, Mart Madiste, Priit Volmer, Vanemuise teatri solist Märt Jakobson ja RAM-i solistid. Lembitu partiid laulab Jassi Zahharov ja liivlaste vanemat Kaupot kehastab Tõnis Tamm Stockholmi kuninglikust ooperiteatrist. Dirigeerib Paul Mägi.

20. juunil toimub samas Lõhavere linnamäel ka rock-kontsert “Mäe ja Thule lood”. 

Päikesetõusukontsert rabasaarel

Suure-Jaani muusikafestivali tõeline maiuspala on aga alati olnud 23. juuni öösel kell kolm algav päikesetõusukontsert Hüpassaare rabasaarel. Seekord tervitavad päikest Arsise kellade noorteansambel ja soo-orkester. Loomade elust räägib zooloog ja bioloog Aleksei Turovski.

Festivali passid ja piletid on müügil Eesti Kontserdi ja Piletimaailma ning Piletilevi müügipunktides ning tund enne kontserte koha peal. Passid on müügil ka Kappide majamuuseumis, Suure-Jaani vallavalitsuses, kohvikus Arturi Juures, Olustvere turismiinfokeskuses, Sürgavere raamatukogus ja Vastemõisa raamatukogus. Sooduspiletid kuni 18-aastastele ja pensionäridele vastava tunnistuse ettenäitamisel. Festivali passe vahetatakse alates 15. juunist festivali infopunktis ja tund enne kontserte piletimüügiletis käepaela vastu, millega saab külastada kõiki festivali kontserte, välja arvatud 20. juunil Lõhavere linnamäel toimuv rock-kontsert.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus