Logistikapataljon õppis Jõgeval

Logistikapataljoni ajateenijad annavad seoses kevadise suurõppusega Siil Jõgeva linnas ja linna lähiümbruses oma väljaõppele viimast lihvi. Nad on jõudnud oma ajateenistuse lõppu ning pärast allüksuste kokkuharjutamist siirduvad juuni alguses reservi.

Riigikaitsega ei tegelda ühiskonnast eraldi. Nii on ka logistikapataljoni isikkoosseisu üks olulisi osasid koostöö ning suhtlemine tsiviilkodanikega. Neljapäeval tutvustati riigigümnaasiumi ees oma varustust ja tehnikat, eesmärgiks näidata rahvale laiemalt, milline on riigikaitse olemus, anda aimu oma olemasolust ning töötada kõrvuti tsiviilkodanikega, sealhulgas lastega.

„See on üks osas õppest, et ajateenija oskaks suhelda ja ettevõtmisi juhendada,” rääkis logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Argo Reidla. Ülema sõnul on sellised kohtumised väga motiveerivad ning annavad energiat. Nii Paliveres, Puurmanis kui Jõgeval olid nii ajateenijate kui laste näod rõõmsad.  

„Me ei sõdi metsades, vaid oleme läbi põimunud ühiskonnaga. Tänane gümnasist tuleb meie juurde väljaõppele ja on reservväelane,” selgitas pataljoniülem. Lisaks tegevustele kogukonnas, võõrustab logistikapataljon mais riigikatselaagris 120 riigikaitseõpilast.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus