Lõbus koguperetükk “Silver Ükssilm ja Admirali vanne”

Lavakujundus on omapärane – publikule mõeldud territooriumi piiravad aiad, mis meenutavad suures osas vanu taluaedu, ka pääslaste uksed on sarnased. Teisedki kujunduslikud elemendid nagu piraatide laev, kummipaat ning kostüümid on hästi huvitavad. Eriti lahedad kostüümid on laevakokal Fannykesel (Ardi Lääne) ja admiralil (Raivo Adlas). Etenduse kunstilise poole eest vastutab Riho Sakrits, kes on sellega suurepäraselt hakkama saanud.

Lihtsad ja meeldejäävad laulusõnad

Etenduse muusikalise poole autor on Voore Põhikooli muusikaõpetaja ja huvijuht Heveli Ivask. Muusika on hästi vahva, tunne on, nagu oleks laval ehtsad meremehed, tegelikult nad seda kahtlemata ongi. Laulusõnad sööbivad enne etenduse lõppu mällu, sest need on nii lihtsad ja meeldejäävad. Lapsedki plaksutavad laulurütmis käsi. Pisemad põnnid hüplesid rõõmsalt muusikarütmis kaasa.

Etenduses saab piisavalt naerda ja rõõmsalt kaasa elada, publik ei olnud ovatsioonidega kitsi. Samas saab perfektsema ülevaate ning etenduse olemuse selgemaks, vaadates tükki mitu korda.

Mulle meeldib, et mängivad korraga nii professionaalsed näitlejad kui ka amatöörid. Samas pole võimalik vahet teha, kes on tegevnäitleja, kes harrastaja, sest kõik saavad oma osaga suurepäraselt hakkama. On tunne, et nii mõnigi näitleja on rolli justkui valatud, näiteks Oldinit kehastav Riho Sakrits ja pootsman Benjamin II Pisukese rollis olev Veikko Täär. Tekib ka mulje, et peategelane pole Silver Ükssilm, vaid hoopiski pootsman Benjamin II Pisuke.

Kahuripaugud, suits ja vettekukkumine

Eriti intrigeerivad on etenduses kõlavad kahuripaugud ja vetteviskamised. Kõlab pauke nii maalt kui veest, pisemad lapsed ehmatavad, aga suuremad küsivad vanematelt, et kas pauke veel tuleb. Paukudele järgneb alati suitsupilv. Vette plärtsatavad Lusika Jim (Mati Tikk) ning hiljem ka nuhk (Väino Saar). Lusika Jim käib kolmel korral ujumas, nuhk aga korra. Samas on need olukorrad koomilised.

Soovitan kõigile, kel vähegi mahti, minna etendust vaatama. Lugu on seda väärt ning huvitav ja köitev. Ei ole just tihti võimalik järve peal näha seilamas piraadilaeva ning ka näitetruppi, kus löövad kaasa professionaalid ning amatöörid. Tore õhtune lõõgastus pärast väsitavat tööpäeva nii suurtele kui ka väikestele.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus