Liviko väljastab vaid maksumärkidega tooteid

Liviko müügidirektori Ragnar Kitse sõnul on ettevõte teinud väga suuri pingutusi, et võimalikult kiiresti üle minna vaid maksumärgistatud alkoholi müügile. Alates kolmapäevast on kogu Liviko põhitoodang varustatud maksumärkidega.

Üleminekuperiood on Liviko jaoks olnud väga pingeline, sest maksumärgistamisele kuuluvaid tooteid on enam kui poolsada ning laojääk märgistamata toodete osas oli juuni lõpus rohkem kui pool miljonit pudelit, kinnitas Kits.

?Oleme klientidele lubanud võimalikult kiiresti üle minna vaid maksumärgistatud alkoholi müügile, kuigi seaduse järgi võiks ju veel septembrikuu lõpuni müüa ka laojäägis olevat märgistamata toodangut. Kiire ülemineku tingis Liviko soov tagada kliendile võimalikult valutu maksumärgi kasutuselevõtt. Kohati tundub, et osad jaekaupmehed on pisut üle reageerinud, keeldudes juba pärast jaanipäeva maksumärgistamata kanget alkoholi müüki võtmast,? rääkis Kits.

Liviko müügidirektor tuletas tarbijatele meelde, et 1. juulil rakendunud seaduse järgi võib maksumärgistamata alkoholi müüa kuni 30. septembrini, sest just nii pikk on seadusega lubatud üleminekuaeg.

Kange alkoholi maksumärkide kasutuselevõtmisega soovib riik vähendada salaalkoholi turuosa ning välistada olukorra, kus kaubanduses müüakse alkoholi, mille pealt on alkoholiaktsiis jäetud tasumata.

Alkoholi maksumärkidega on varustatud ka kogu Liviko kange importalkohol. Selle toodangu maksumärgistamise organiseerimisega on Liviko Kitse sõnul saanud kergemalt hakkama, sest mahud pole lihtsalt nii suured kui kodumaisel viinal ja kangel likööril. Liviko importalkoholi valikusse kuulub praegu üle 250 toote. Tuntumad maksumärgistamisele kuuluvad tooted on Tullamore Dew viski ja Jules Gautret konjak.

2005. aastal oli Liviko kange alkoholi müük 10,4 miljonit liitrit ja ettevõte maksis riigieelarvesse 474,5 miljonit krooni alkoholiaktsiisi. Käesoleva aasta kuue kuuga müüdi üle viie miljoni liitri kanget alkoholi, aastataguse ajaga võrreldes kasvas Liviko kange alkoholi müük 11,3 protsenti.

Liviko kuulub täielikult Eesti kapitalile, Liviko ainuomanik on valdusfirma NG Investeeringud.

blog comments powered by Disqus