Lipuväljak igasse omavalitsusse

Neljapäeval avati Eesti 4. omavalitsuspäevad sinimustvalge lipu heiskamisega Pärnu Tammsaare kooli lipuväljakul. Ürituse avanud Riigikogu liige Aivar Kokk (Isamaa) loodab, et järgmisel aastal valmib igasse Eesti omavalitsusse vähemalt üks lipuväljak.


Väärtustamaks omavalitsuste rolli ja kohalikul tasandil toimuvat sätestas Riigikogu 2018. aasta kevadel 1. oktoobri riikliku tähtpäevana – omavalitsuspäevana. Algatuse ühe eestvedaja Aivar Koka sõnul on omavalitsuspäeva muutmine riiklikuks tähtpäevaks oluline võimalus omavalitsuste rolli esile tõstmiseks ühiskonnas.

„See on sügav kummardus kõigile, kes on panustanud linnade ja valdade tegevusse ning selle eesmärk on tutvustada omavalitsuste olulist osa ja saavutusi Eesti arengus,” ütles Kokk.
„Meie omavalitsustes toimub vilgas haridus-, spordi- ja kultuurielu. Kõik see on korda saadetud tänu meie tugevatele omavalitsustele ja aktiivsetele inimestele. Esimest kahte omavalitsuspäeva tähistati Tallinnas. Eelmine aasta toimus üritus Narvas, kus algatasime puuistutamise traditsiooni. Sel aastal koguneme Pärnus, kus paneme aluse uuele traditsioonile – lipuväljakute rajamisele. Loodame, et järgmisel aastal valmib igas Eestimaa omavalitsuses vähemalt üks lipuväljak, et nii iga aasta 1. oktoobril omavalitsuspäeva tähistada,” ütles Kokk.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus