Lions-liikumise juhid kohtusid Palamusel

Möödunud laupäeval Palamuse rahvamajas peetud Eesti Lionspiirkonna laiendatud juhatuse koosolekul tutvustati ka 12. oktoobril korraldatava üleriigilise heateopäeva eesmärke.

Eesti Lionspiirkonna kuberneri Andrus Kõre sõnul tugineb traditsiooniline heateopäev tänavusele lionsliikumise motole “Unistused teoks”. Kõre märkis, et Heateopäeva 2013 viivad läbi kõik Eesti lionsklubid ja “noorlõvidest” koosnevad Leo klubid. “Sündmus võimaldab panustada erinevate paikade nägusamaks, turvalisemaks ja atraktiivsemaks muutmisele nii kohalike elanike kui ka kaugemalt tulijate jaoks. Kindlasti saab läbi selle ettevõtmise lõviliikumist avalikkusele mitmekülgsemalt tutvustada ja selle vastu huvi tekitada. Heateopäeva teoks tegemisel on oodatud koostöö teiste heategevuslike organisatsioonidega,” ütles Kõre.   Käesoleva aasta heateopäeva toimkonna eestvedaja Elmar Trink lionsklubist Pärnu Strand rääkis aktsiooniga seonduvast videosalvestuse vahendusel.

Kuberner Andrus Kõre rääkis ka ettevalmistustest Eesti lions-liikumise 25. aastapäevaks. “Praeguseks on arutelude käigus kokku lepitud, et Eesti lions-liikumise alguspäevaks loetakse 31. mai 1989,” lausus ta.

Koosolekul võtsid sõna ka Meelis Paavel Palamuse ja Aare Aunap Tabivere lionsklubist, kellest esimene on perioodil 2013-2014 Eesti lionspiirkonna III regiooni ja teine tsooni esimees. Nad kavatsevad hakata peatselt külastama ka oma tevegevuspiirkonda jäävaid lionsklubisid.

“On hea meel, et lionsklubide laiendatud juhatuse koosoleku toimumispaigaks valiti Palamuse. Nii palju “lõvisid ” kui praegu pole meie kodukandis vist varem olnud. Loodetavasti said nad tutvuda ka paikkonna looduse ja kultuuriväärtustega,” ütles LC Palamuse president Elle Mäerand.

JAAN LUKAS

 

blog comments powered by Disqus