Lions-klubide piirkonnakubernerid istutasid tammesid

Sõpruse pargi rajajal, Jõgeva LC asutajapresidendil Ants Pajul tekkis mõte, et siia sobiksid kasvama ka Lions Eesti piirkonna kuberneride istutatud tammed. ?Esmakordselt rääkisin sellest 2001. aastal tollasele kubernerile Toivo Riimale, kes ettepanekusse positiivselt suhtus. Samal aastal istutasid Jõgeva, Põltsamaa ja Palamuse klubi esindajad Sõpruse parki millenniumitammed. Kuberneritammede istutamise idee teoks saamine nõudis aga omajagu aega. Kohtudes Jõgeval tänase kuberneri Heino Andersoniga, leppisime kokku, et lõviliikumise endised ja praegused tippjuhid tulevad puude istutamistalgutele 23. aprillil, päev pärast Tartus toimunud aastakoosolekut,? rääkis Paju.

Pühapäeval istutasid Sõpruse pargis Luualt Karukäpa puukoolist toodud tammeistikuid tänane kuberner Heino Anderson ja tema eelkäijad Elmar Sakkov, Anto Ili, Mati Klaar ja Jaan Lember. Osalesid ka nimekad Lions- liikumise eestvedajad ? Kesk- ja Ida-Euroopa Lions- klubide tööd kureeriv rahvusvaheline direktor Ungarist Miclos Horvadh ja tema eelkäija Erkki Laine Soomest. ?See, et Lions-liikumise rahvusvahelised juhid ja Eesti kubernerid tulid Põltsamaale puid istutama, on tunnustuseks ka Jõgevamaa ?lõvidele?, on tõestuseks, et nad on võitnud oma liidrite usalduse,? ütles Ants Paju, kellele Miclos Horvadh andis Põltsamaal üle rinnamärgi ?Hea Tegu?.

Tammesid aitasid istutada ka Lions-klubide liikmed Jõgevalt, Põltsamaalt ja Palamuselt.

?Meeldiv tööpäev värskes õhus võimaldas klubiliikmetel vahetada mõtteid oma kogemustest nii heategevusürituste läbiviimisel kui seltsielu korraldamisel,? ütles Jõgeva LC president Jaan Järv.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus