Lions-klubid toetavad nägemispuudega lapsi

Jõgeva LC liikmed kogusid ettevõtmise ?Saa nägijaks? raames annetusi nii oma tutvusringkonnast kui ka inimestelt, kellega ühes või teises paigas juhuslikult kokku saadi.

?Mul ja mu klubikaaslastel oli rõõm kogeda kaaskodanike positiivset suhtumist. Abistajad pälvivad ?lõvide? igakülgse lugupidamise. 100 krooni annetamisel kingime neile rukkilillemärgi ja 50 krooni annetamisel magnetmärgi,? lausus LC Jõgeva sekretär Vahur Kukk.

Tema sõnul on klubi liikmetest põhitööst vabal ajal agaramad annetuste kogujad olnud tailtwister Kalle Piiskoppel, president Sulev Schasmin, asutajapresident Ants Paju ja mitmed teisedki.

?Nende ?lõvide? poole võib annetamissooviga julgesti pöörduda ka edaspidi. Veel on vaegnägijate ja pimedate laste toetamiseks võimalik annetada  tööpäeviti kella 8-17 Jõgeva maavalitsuses,? ütles Vahur Kukk, kelle poole tasukski annetada soovijatel pöörduda. ?Eriti südamlik oleks annetusi teha 15. oktoobril ehk pimedatele pühendatud Valge Kepi päeval,? lisas Kukk.

Jõgevamaalastel on võimalus tugeva nägemispuudega laste toetuseks teha pangaülekandeid, milleks täpsema informatsiooni saamiseks tuleks pöörduda Jõgeva LC laekuri Vello Ründva poole (tel 776 0084).

Raha, mis Lions-klubide liikmete eestvedamisel raske nägemispuudega laste toetuseks kogutakse, kulutatakse Tartu Emajõe kooli vaegnägijatest laste ning Tallinnas asuva Heleni kooli pimedate laste toetamiseks ning vastsündinute silmapõhjauuringuteks mõeldud aparaadi ostmiseks Ida-Tallinna Keskhaiglale.

?Kindlasti kasutame osa annetustega kogutud rahast ka Jõgevamaal elavate tõsiste nägemisraskustega laste toetamiseks,? lausus LC Jõgeva president Sulev Schasmin.

?Olen tänulik kõigile Eestimaa inimestele, kes on kaasa aidanud heategevuskampaania ?Saa nägijaks? elluviimisele ja teevad seda ka edaspidi. Mul on suur rõõm sellest, et meil on sedavõrd palju avara südamega kaasmaalasi,? ütles Eesti Lions-piirkonna kuberner Kalle Elster.         

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus