Lions-klubi ja päästeameti koostöös sai Jõgeva esimese päästerõnga

Jõgeva Lions-klubi liikmed paigaldasid Pedja jõe kaldale veeohutusstendi ja kinnitasid sinna esimese avalikuks kasutamiseks mõeldud päästerõnga Jõgeva linnas.

Jõgeva lõviklubi asepresidendi ja 1. juulist presidendina ametisse astuva Kalle Pindi sõnul on klubi üheks eesmärgiks aidata kaasa turvalise ja looduskauni keskkonna loomisele. “Ehitasime päästeametist saadud materjalidest veeohutusstendi, mille paigaldasime Pedja jõe kaldale, kus on läbi aegade olnud supelrand. Stendile kinnitasime kriisiolukorras tegutsemist ja esmaabi andmist käsitlevad infolehed ja päästerõnga.”

Päästevahendil  on tekst: “Varastad päästerõnga, varastad elu”.

“Tänuväärne, et “lõvid” tulid meile koostööpartneriks veeohutuse alase teavitus- ja selgitustöö tegemisel. Nüüd on Jõgeva linna piires Pedja jões märksa turvalisem ujuda. See paik sobib ka veeohutuse alaste koolituste läbiviimiseks,” ütles päästeameti Jõgeva päästepiirkonna juht Jüri  Alandi.

Jõgeva lionsite esindus koristas Pedja jõe kaldal ka prahti  ning saagis kuivi oksi ja võsa.  Kiiremad ja osavamad saemehed olid Sulev Schasmin ja Kalle Pint.

“Peda jõe ümbruse nägusaks ja atraktiivseks tegemine on oluline tegevus ka kultuurilooliselt. Jõe ääres on puhanud ja kala püüdnud paljud nimekad sordiaretajad, näiteks akadeemik Hans Küüts.  Tulevikus võiks Pedja kalda kujundada ka kultuurisündmuste toimumispaigaks,” ütles Jõgeva Lions-klubi sekretär Vahur Kukk. “Pedja kaldal võiks näiteks toimuda Jõgeva meeskoori Mehis ja Jõgeva kammerkoori võistulaulmine,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus